Staršiu verziu webu nájdete TU.

aktualitách

Pozvánka na Veľkonočné tvorivé dielne

Obec Chocholná-Velčice v spolupráci s kultúrnou komisiu Vás pozýva na Veľkonočné tvorivé dielne, ktoré sa uskutočnia dňa 24. marca 2023 od 17.00 hod. v našom dome kultúry. Každý účastník si vyrobí originálnu veľkonočnú dekoráciu. Materiál potrebný na výrobu bude zabezpečený. Je potrebné si však priniesť vlastné náradie, a to: lepiacu pištoľ, záhradnícke nožnice, nôž a kliešte na drôt. 

 

Pozývame do tábora!

Občianske združenie Svet očami detí už od roku 2019 pripravuje spolu s obcou Chocholná-Velčice denné letné tábory v našej obci. Vďaka dobrej spolupráci pokračujú v tejto tradícií a srdečne pozývajú deti aj v tomto roku do denného letného tábora do domu kultúry Chocholná-Velčice. Animátori a ďalší dobrovoľníci z obce majú pre deti pripravený opäť bohatý program, plný zážitkov!  Tešiť sa môžete aj na výborné jedlá, ktoré Vám opäť uvarí naša skvelá "obecná" kuchárka Daniela Hodulíková!

 

Darovanie krvi 07. 03. 2023

Presne pred týždňom 28. 2. 2023 sme v našom dome kultúry vyprevadili basu na 40-dňový odpočinok a rozlúčili sa tak s fašiangovým obdobím. Čas pôstu je obdobím, nielen zriekania sa mäsa, ale aj obdobím dávania.... Dávania milosti, štedrosti a lásky.

 

Svoju štedrosť a lásku prejavilo v utorok 7. marca 2023 aj dvadsaťpäť milých občanov, ktorí sa rozhodli darovať svojmu blížnemu tú najcennejšiu tekutinu... svoju krv:

Pozor! Pozemkové úpravy!

TOTO JE VEĽMI DÔLEŽITÉ...

 

Okresný úrad Trenčín, Pozemkový a lesný odbor (ďalej len „OU-TN-PLO“) začína prípravné práce vo veci pozemkových úprav a určenia záväznosti územnoplánovacích podkladov v obvode projektu pozemkových úprav s obcou CHOCHOLNÁ-VELČICE v zmysle § 7 ods. 4 písm. b) zákona č. 330/1991 Zb. o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov.

Druhý Obecný ples 2023

Plesová sezóna začína spravidla po 6. januári, teda po sviatku „Troch kráľov“. U nás v obci sa uskutočnil Druhý Obecný ples 28. 1. 2023. Krásny vyzdobený priestor domu kultúry, nádherné dámy v plesových róbach po boku upravených pánov... to je „vizitka“ nášho Obecného plesu v Chocholnej-Velčiciach. Prvý Obecný ples v roku 2020 dokázal svoje kvality, a tak lístky na tohtoročný ples boli vypredané skoro okamžite. Počas príchodu uvítal hostí pri vstupe milý personál uvítacím prípitkom.