Staršiu verziu webu nájdete TU.

aktualitách

Od pondelka 17.1. jumping!

MaryJumping inštruktorka Mária Jureková Vás srdečne pozýva na cvičenie v jumpingu. Ide o skupinové cvičenie na malých profi trampolínach v sprievode inštruktora a hudby. Pravidelné cvičenia budú prebiehať každý pondelok a stredu od 18:00 do 19:00 hod. v Dome kultúry Chocholná-Velčice v režime OP (očkovaní-prekonaní). Prvé cvičenie sa uskutoční v pondelok 17.1.2022.

 

Zálohovanie obalov ...

Od 1. januára 2022 sa na Slovensku spustil systém na zálohovanie jednorazových plastových fliaš a plechoviek. Aj keď je rok 2022 prechodovým rokom zálohového systému, už dnes sa môžeme nákupom zálohovaných PET fliaš či plechoviek podieľať na vyššej recyklácií a ich opätovného využitia v nových obaloch.

Návšteva Mikuláša

Nedeľa 5. decembra 2021 nebola len taká „obyčajná“ nedeľa. Okrem toho, že sme zapálili na námestí a vo svojich príbytkoch druhú sviečku na adventnom venci, čakali sme v obci vzácnu návštevu. Áno... aj v tejto neľahkej dobe prišiel potešiť naše deti Mikuláš s milými anjelmi aj strapatým čertiskom.

 

Knižnica zatvorená!

Obecný úrad Chocholná-Velčice oznamuje občanom, že na základe Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 263/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok, je obecná knižnica do odvolania zatvorená.

 

 

Darčeky našim najmenším

Už skoro dva roky nás život núti žiť v situácii, pre ktorú ani slovenské pomenovanie nemáme... už dva roky žijeme lockdown... mäkký či tvrdý... ale stále v obmedzeniach, ktoré nám majú pomôcť poraziť pandémiu koronavírusu. Súčasne nás život motivuje vymýšľať nové spôsoby, ako túto nepríjemnú dobu prežiť a nezabudnúť žiť.

 

Výzva k odstráneniu alebo okliesneniu stromov a iných porastov!

Spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s.,  v súlade s ustanovením § 11 ods.1 písm. b) a ods. 3 zákona č. 251/2012 Z.z. o energetine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákon o energetike) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov nehnuteľností na odstránenie a okliesnenie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky energetických zariadení distribučnej sústavy a ktoré sa nachádzajú na ich nehnuteľnostiach najneskôr do 31.01.2022.