Staršiu verziu webu nájdete TU.

aktualitách

Knižnica opäť otvorená!

Obecný úrad oznamuje, že Obecná knižnica Chocholná-Velčice bude od 20. apríla 2021 (utorok) otvorená. Čitatelia môžu navštíviť knižnicu v nezmenenom čase, a to každý utorok od 14:00 do 18:00 hod. 

 

Pri vstupe do knižnice a požičiavaní kníh je návštevník povinný dodržiavať nasledovné preventívne a hygienické opatrenia:

Smútočná správa

Obecný úrad Chocholná-Velčice s hlbokým zármutkom oznamuje občanom,

že dňa 10.01.2021 zomrel vo veku 19 rokov náš spoluobčan

pán Boris Janák,

narodený 21.06.2001, naposledy bytom Chocholná-Velčice č.d. 127.  

Posledná rozlúčka so zosnulým sa konala v kruhu najbližšej rodiny

dňa 17.04.2021,

Deň Zeme v obci

Sviatok našej platnéty Deň Zeme (22. apríla) vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a jeho cieľom je pripomenutie si ľudskej závislosti na prírodných zdrojoch, ktoré však nie sú nevyčerpateľné. V nadväznosti na tento ekologický sviatok vyhlasuje Obec Chocholná-Velčice Deň Zeme v období od 17.4. do 30.4.2021. Do čistenia našej obce a jej okolia sa môže zapojiť každý z Vás individuálne alebo so svojou rodinou. Pošlite nám fotografiu z vašej činnosti a budete zaradení do žrebovania o darčekové balíčky!

 

Výsledky testovania z 10.4.2021

V dome kultúry bolo v sobotu 10. apríla 2021 opäť otvorené Mobilné odberové miesto Chocholná-Velčice pre potrebu našich občanov s cieľom otestovať záujemcov a zistiť ich zdravotný stav.  Aj keď je naša obec podľa Covid automatu od 12. apríla v lepšom 3. stupni varovania, aj v určenom stupni je potrebný pre mobilitu občanov negatívny test nie starší ako 7 dní, potvrdenie o prekonaní ochorenia alebo potvrdenie o zaočkovaní aj druhou vakcínou na Covid-19 a uplynutím 14-dňovej doby od jej podania.

 

Výsledky testovania z 27.3.2021

V sobotu 27. marca 2021 sa Dom kultúry Chocholná-Velčice opäť zaplnil občanmi z dôvodu opätovného antigénového pretestovania na ochorenie Covid-19. Okres Trenčín, teda aj naša obec zostáva zatiaľ do 4.4.2021 podľa Covid automatu v najvyššom IV. stupni varovania. Z toho dôvodu Obec Chocholná-Velčice - Mobilné odberové miesto (MOM) zabezpečila pre potrebu našich občanov v tomto roku už deviate skríningové testovanie.

Výsledky testovania z 20.3.2021

Počas soboty 20. marca 2021 prebiehalo v dome kultúry opäť skríningové testovanie na ochorenie Covid-19.

Odberový tím MOM Chocholná-Velčice otestoval spolu 883 občanov. Pozitívny výsledok na prítomnosť koronavírusu SARS CoV-2 bol zistený u štyroch otestovaných (2 občania z našej obce). Miera pozitivity dosiahla hodnotu 0,453%. 

Vitamíny pre našich seniorov

Vitamíny sú základné kamene nášho zdravia. Bez nich by v tele neprebiehali životne dôležité biochemické pochody. Vyvážená a pestrá strava bohatá na vitamíny ovplyvňuje nielen našu fyzickú výkonnosť, ale aj duševnú pohodu. Kto nemá dostatok vitamínov, cíti sa často unavený a vyčerpaný. Sú totiž životne dôležité: riadia a stimulujú metabolické procesy, dodávajú telu energiu a posilňujú imunitný systém človeka.

 

Vitamíny: Prírodné alebo z kapsúl?