Staršiu verziu webu nájdete TU.

Záujemci o očkovanie pozor!

Snahou vedenia našej obce je urobiť všetko možné pre to, aby čo najskôr a v čo najväčšej miere boli obyvatelia našej obce chránení proti vírusu COVID-19 očkovaním. Preto obecný úrad v spolupráci s personálom vakcinačného centra v Trenčíne ponúka našim občanom možnosť sprostredkovať záujemcom vo veku 16 rokov a starším vakcináciu na COVID-19.

 

Ide o využitie prípadných voľných kapacít, ktoré sa môžu vytvoriť počas vakcinácie a je možné ich vďaka ochote a ústretovosti vakcinačného centra využiť pre našich občanov.

 

Ako postupovať:

  • je potrebné byť prihlásený, resp. prihlásiť sa na očkovanie prostredníctvom centrálneho prihlasovacieho portálu https://korona.gov.sk/, resp. https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Ak Vám registrácia robí problém, požiadajte o pomoc pracovníkov obecného úradu. Na základe Vašich údajov Vám pomôžu s registráciou alebo Vás priamo zaregistrujú.
  • Váš záujem o očkovanie bezodkladne nahláste na obecný úrad, kde Vás zapíšu do interného zoznamu záujemcov o očkovanie. 
  • ak sa vo vakcinačnom centre vyskytne momentálna situácia prebytku vakcín, budete telefonicky pozvaní na vakcináciu. Ak Vám to bude vyhovovať, podľa dohody sa dostavíte na miesto vakcinácie, kde Vás zaočkujú. Záujemci budú pozývaní podľa aktuálneho zoznamu záujemcov, pričom už zaočkovaní budú zo zoznamu vyradení.

 

Záverom... je na Vašom rozhodnutí, či sa dáte zaočkovať. Majte však na pamäti toto: očkovanie je najúčinnejšia ochrana pred infekčnými chorobami, na ktoré sa v minulosti často zomieralo. Chráni očkované osoby pred prenosom ochorenia a následnými komplikáciami, ale rovnako aj ich blízke osoby, na ktoré vďaka očkovaniu nemôžu ochorenie preniesť. A tak sa znižuje riziko šírenia infekcie medzi rodinnými príslušníkmi, kolegami, susedmi a inými ľuďmi v okolí. Očkovanie je prínosom pre celú spoločnosť. Ak je v populácii dostatočný podiel zaočkovaných osôb, dochádza k nepriamej ochrane tých, ktorí sa očkovať nemôžu (malé deti, pacienti s oslabenou imunitou)..

 

Očkovaním sa na COVID-19 výrazne zvýšite pravdepodobnosť, že na Covid-19 neskôr neochoriete, a tým pádom ho neprenesiete ani na svojich blízkych. Klinické skúšanie preukázalo vysokú účinnosť vakcín aj v prípade osôb, ktorým hrozí ťažký priebeh ochorenia Covid-19, ako sú astmatici, ľudia s chronickým ochorením pľúc, cukrovkou, vysokým krvným tlakom, ochorením pečene, HIV alebo obezitou. Čím menej bude chorých na Covid-19 s ťažkým priebehom, tým skôr sa život na Slovensku vráti do normálu.

Zobraziť v: