Staršiu verziu webu nájdete TU.

Zahájenie školského roka 2021/2022

2. september je dátum, kedy pri príležitosti začiatku nového školského roka privítali pedagógovia v školách svojich žiakov a študentov. Nebolo tomu inak ani v našej základnej škole Chocholná-Velčice. Na školský dvor prišli žiaci, ktorí navštevovali školu už v predchádzajúcich rokoch, ale aj ich noví kamaráti - prváčikovia, ktorí sa za školskú lavicu posadia po prvýkrát.

Po odznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa k žiakom prihovorila riaditeľka ZŠ s MŠ PaedDr. Alena Lea Ilenčíková. Vo svojom príhovore srdečne privítala žiakov, popriala im veľa úspechov a poďakovala rodičom za ich dôveru v našu školu, v našich pedagógov. Poďakovala tiež starostovi obce a poslancom obecného zastupiteľstva za ich ústretovosť a podporu.

O pripravovaných odboroch vyučovania Súkromnej základnej umeleckej školy Chocholná-Velčice informoval žiakov aj rodičov vo svojom príhovore jej riaditeľ Mgr. Vladimír Ďatelinka. Zároveň všetky deti srdečne pozval na prijímacie talentové skúšky na školský rok 2021/2022, ktoré budú v budove školy v pondelok 6. septembra 2021 od 14:00 do 16.00 hod. (viac informácií na: https://www.hudobnaskolachocholna.sk/).

Následne vyzvala riaditeľka základnej školy jedenástich prváčikov, aby sa prišli zapísať do pamätnej knihy obce. Keďže sa písať budú ešte len učiť, svoj podpis nahradili jedinečným odtlačkom prsta. Obec Chocholná-Velčice pre nich pripravila aj knihu s venovaním a rôzne darčeky, ktoré vzhľadom na práceneschopnosť starostu obce odovzdala žiakom ich pani učiteľka Mgr. Marcela Mikulová.

Žiaci prvého ročníka v školskom roku 2021/2022:

1. Michal Hegedűš

2. Samuel Jančo

3. Tobias Jeck

4. Sebastian Kallo

5. Matias Martiška

6. Tomáš Masaryk

7. Jaroslav Michalec

8.  Sebastian Pisarčík

9. Timotej Šišovský

10. Hannes Weier

11. Tommes Weier

Po slávnostnom zahájení sa žiaci presunuli do svojich pekne vyzdobených tried, ktoré pre nich pripravili ich triedne učiteľky.

Šlabikár, školské potreby aj sladkosti...to všetko dostali žiaci prvej triedy od svojej pani učiteľky. A na oplátku... žiaci potešili svoju triednu kyticou kvetov či darčekom.

Milí prváci, prvý deň v škole máte úspešne za sebou. Prajeme Vám veľa radosti, chuti a síl do učenia. Aby ste mali oporu a podporu nielen u svojich rodičov, ale aj u svojej pani učiteľky. Nech je pre Vás učenie jedno veľké dobrodružstvo, pri ktorom sa naučíte čítať, písať a veľa iného...

 

Všetkým žiakom prajeme veľa školských úspechov!

 

Pani učiteľkám prajeme veľa trpezlivosti, energie, radosť z práce a vďačných a šikovných žiakov.

 

Zobraziť v: