Staršiu verziu webu nájdete TU.

Výstup na Machnáč (2021)

Vďaka iniciatíve Miestneho odboru Matice slovenskej, jej predsedovi Jaroslavovi Surovskému (foto dolu) a tajomníkovi MO MS Miroslavovi Grečnému sme sa opäť stretli 5. júla pri kríži na Machnáči.

Uctením pamiatky svätých Cyrila a Metoda sa prítomní prihlásili k historickému odkazu ich diela, k spoločenským a národným koreňom, k tradičným kultúrnym hodnotám a k histórii slovenského národa ako zdroja pre múdrosť a poučenie v dobe súčasnej.

Prítomní si vypočuli príhovory starostu obce Drietoma Jaroslava Mega, starostu obce Chocholná-Velčice Ľubomíra Škriečku i zástupcu Matice slovenskej Miroslava Borcovana (foto dolu). Piesne v podaní speváckej skupiny Studienka a poézia v prednese Jarmily Zacharovej vhodne doplnili vážne slová rečníkov.

Krásne počasie, nevšedné prostredie s výhľadom do širokého okolia, priateľská spoločnosť a dobré občerstvenie... to všetko umocnilo príjemné prežitie tohto popoludnia.

Za všetkých zúčastnených patrí poďakovanie organizátorom stretnutia, ktorí zachovávajú a šíria cyrilometodské tradície medzi nami aj organizovaním tohto každoročného milého stretnutia pri kríži.

Zobraziť v: