Staršiu verziu webu nájdete TU.

Výsledky testovania z 13.2.2021

Obec Chocholná-Velčice - Mobilné odberové miesto (MOM) a obecný úrad na základe aktuálneho vývoja a stavu pandemickej situácie (okres Trenčín aj naša obec sú v III. stupni varovania) zorganizovalo pre potrebu našich občanov v sobotu 13. februára 2021 v priestoroch Domu kultúry Chocholná-Velčice opäť testovanie osôb na zisťovanie prítomnosti nového koronavírusu SARS-CoV-2 a ochorenia COVID-19 prostredníctvom antigénových testov.

 

Spolu sa na skríningovom testovaní zúčastnilo 1110 občanov, z toho s pozitívnym výsledkom 9 ( 8 obyvateľov našej obce a 1 mimo obce). Miera pozitivity dosiahla hodnotu 0,81%.

 

Počet otestovaných sa od minulého testovania zo 6.2.2021 opäť zvýšil o 90 osôb. Za zmienku stojí však poznatok, že z celkového počtu otestovaných osôb bolo z našej obce 646 (58%) a zostatok 464 (42%) osôb bolo „cezpoľných“... Trenčín (136), Drietoma (90), Trenčianske Stankovce (44), Adamovské Kochanovce (38), Trenčianska Turná (23), Mníchova Lehota (19), Kostolná-Záriečie (18). Istá miera migrácie obyvateľstva je nevyhnutná, ide však o príliš veľký nepomer medzi počtom testovaných z našej obce a obcí iných. Testovanie má byť ako celoplošné vykonávané všetkými subjektami samosprávy tak, aby sa obce spoločne postarali o testovanie obyvateľstva s prioritou každej obce testovať vlastných obyvateľov. V MOM Chocholná-Velčice sme pri pravidelných testovaniach neodmietli nikdy občana z inej obce, vzniká však obava, že niektoré obce zneužívajú či už našu dobrú vôľu a ochotu pomáhať občanom bez ohľadu na to, z ktorej obce pochádzajú, alebo šikovnosť, obetavosť a ochotu nášho odberového tímu, ktorý úlohu testovania zvláda bez najmenších problémov.

 

Ďakujeme celému tímu, z ktorého sa stala skvelá "rodina", ktorá obetavo slúži pre všetkých tých, ktorým nie je ich život aj život blízkych ľahostajný:

 

organizačný tím:

Ing. Ľubomír Škriečka,  nrtm. Maroš Fraňo, Jarmila Spačková,  Minárechová Andrea, Medvedík Ján, Samuel Červeňan, Hodulík Erik, Denis Tunega,  Antala Ján,

 

zdravotný personál:

Papčo Ján, Bulejková Natália, Trúnková Iveta, Bulková Kristína, Vaculíková Iveta,

 

administratívni pracovníci:

Alena Ružičková, Lucia Margetínová, Patrik Margetín, Jakub Marček.

 

Pozitívne testovaným želáme skoré uzdravenie a bezproblémový priebeh ochorenia v domácej izolácii.

 

Ďalšie testovanie bude podľa potreby a vývoja pandemickej situácie. O termíne nasledujúceho testovania bude verejnosť informovaná spôsobom obvyklým (obecný rozhlas, www, FB a mobilná aplikácia).

 

Zobraziť v: