Staršiu verziu webu nájdete TU.

Výlet Vodný park Bešeňová

Pozvánka do Bešeňovej tak pozýva: „Vychutnajte si blahodarné účinky termálnej vody a doprajte si jedinečný relax a regeneráciu tela aj mysle v termálnom srdci Liptova. Čaká Vás harmónia krásneho prostredia a termálnych bazénov. Voda z termálnych prameňov prispieva k regenerácii tela.“ Viac tu: https://www.besenova.com/

Keď vás takto pozývajú do Vodného parku Bešeňová, ťažko tomu odolať. K tomu ešte Lucia Margetínová vybavila pre všetkých účastníkov zľavy prostredníctvom GOPASSov a v sobou 2. apríla 2022 vyrazil autobus plný kúpaniachtivých záujemcov smerom na Liptov.

Cesta plná pohody a radostného očakávania, a krátko po desiatej hodine si už účastníci vyhrievali svoje telá vo vode síce trochu čudného sfarbenia, ale zato príjemnej teploty!

A čo píšu o tejto vode v Bešeňovej?? Nuž takto: Horúce pramene geotermálnych vôd vyvierajú z hĺbky 1987 m s teplotou 60,5 °C. Bešeňovská termálna voda priaznivo pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Má tiež pozitívne účinky na psychiku človeka a pomáha pri liečbe urologických problémov.

Starší sa teda viac vyhrievali vo vonkajších horúcich bazénoch, tí menší sa skôr vybláznili na rôznych atrakciách vodného parku.

A tak všetci odchádzali spokojní. Návrat dobrý, všetko dobré!

 

Zobraziť v: