Staršiu verziu webu nájdete TU.

Vianočný turnaj v minifutbale

Posledným podujatím v roku 2022 pripravovaným obcou bol vianočný turnaj v minifutbale. Už po pätnásty krát sa stretli na miniihrisku pri obecnom úrade futbalisti z FO Sokol FC Chocholná-Velčice, ale aj hráči, ktorí futbal aktívne nehrávajú. Skôr, ako sa rozdelili hráči do jednotlivých tímov, povzbudzovali pri zápase svojich futbalových nástupcov, žiakov z prípravky nášho futbalového oddielu.

Zápas bol herne vyrovnaný a o víťazovi rozhodli až pokutové kopy. Tím trénera Jozefa Bečku nakoniec zvíťazil nad tímom trénera Juraja Tulpíka.

Po zápase žiakov nastúpilo na umelú trávu 23 prihlásených futbalistov, ktorí sa rozdelili do troch tímov:

Chocholná (foto dolu zľava) horný rad: Patrik Margetín, Juraj Tulpík, Juraj Tuhársky, stredný rad: Miroslav Slivovský, Ján Špaček, Roman Bretšneider, dolný rad: Filip Adamčí, Jozef Bečka,                                    

                            

Velčice (foto dolu zľava) horný rad: Matúš Ozimý, Lukáš Papp, Peter Kotrha, dolný rad: Roman Bakoš, Lukáš Stronček, Martin Vilímek a Matúš Kotrha,

Podhradie (foto dolu zľava) horný rad: Jakub Štefanec, Patrik Pastorek, Marek Bakoš, Ján Bulko, Peter Vašíček, Dalibor Mikolášek, dolný rad: Oliver s otcom Marekom Rakovanom.

Hráčov turnaja privítal starosta obce Ing. Ľubomír Škriečka a predseda športovej komisie Peter Margetín.

V prvom zápase sa stretli mužstvá Velčice a Chocholná (foto dolu). Velčice vyhrali vysokým rozdielom 11:2.

Hráči z tímu Chocholná zostali na miniihrisku a po krátkej prestávke si zmerali svoje futbalové schopnosti s hráčmi Podhradia. Zápas skončil 8:4 v prospech Chocholnej.

V poslednom zápase, keďže sa hralo systémom každý s každým sa stretli Velčice s Podhradím. Hráči Velčíc tento zápas herne ovládli a zvíťazili 15:2. Zaslúžene sa tak stali víťazmi celého turnaja. Víťazný pohár prevzal Lukáš Papp.

Na turnaji bol ocenený aj najlepší strelec, hráč FO Sokol FC Chocholná-Velčice Lukáš Stronček (foto dolu), ktorému sa podarilo streliť 11 gólov.

Po odovzdaní trofejí sa hráči posilnili občerstvením, ktoré pre nich pripravil obecný úrad.

Sme veľmi radi, že aj v dnešnej modernej dobe plnej rýchlosti a mobilných technológií je účasť na športových akciách vysoká. Akýkoľvek šport je prospešný nielen po telesnej, ale aj po duchovnej stránke človeka. Zároveň pri športe spoznáte veľa priateľov a často vaše priateľstvo pretrvá po celý život...

 

Zobraziť v: