Staršiu verziu webu nájdete TU.

Vianoce v MŠ a ZŠ 2020

Pre všetkých nás sú Vianoce najkrajším obdobím roka. Ich čaro si však najviac užívajú deti. V decembri si každý deň vyberú čokoládku z adventného kalendára a netrpezlivo čakajú na „okienko“ s číslom 24. Áno 24. decembra je deň kedy prichádza Ježiško a prináša darčeky pod vianočný stromček. 

 

Do našej materskej a základnej školy prišiel Ježiško už piatok 18. decembra 2020. Darčeky priniesol na obecný úrad. Starostovi obce Ing. Ľubomírovi Škriečkovi tak pripadla milá úloha navštíviť tieto deti a odovzdať im darčeky.

 

Ako prvú navštívil v spoločnosti zamestnankyne obecného úradu Lucie Margetínovej materskú školu. Skôr však, ako nastal čas otvárania darčekov predstavili deti hosťom vianočný program plný vianočných piesní a básní, ktorý nacvičili so svojimi učiteľkami. 

Po programe si milé deti užívali starostovu prítomnosť a ochotne mu „prezradili“ aj svoje meno a priezvisko. Starosta ich odmenil za ich úprimnosť a odhodlanie malou sladkosťou.

Potom nastala očakávaná chvíľa... Krásna bola ich zvedavosť a nedočkavosť pri rozbaľovaní darčekov. Ich neskrývajúca radosť, šťastie a vďačnosť je pre nás dospelých to najkrajšie. Každé dieťa si pod stromčekom našlo to „svoje“.  Nevedeli sa dočkať chvíle, kedy sa budú môcť hrať s novými hračkami.

Starosta tak na záver poprial deťom, pani učiteľkám aj všetkým pracovníkom v materskej škole šťastné a veselé Vianoce a pokračoval návštevou v základnej škole.

 

Ani žiaci sa nenechali zahanbiť. Pripravili si pekné vianočné piesne, vinše i koledy. Darovali starostovi aj darček. DVD s krásnym vianočným divadielkom, tancom aj fotkami žiakov starostu veľmi potešilo. Deti našej školy sú veľmi šikovné a usilovné, preto si aj oni našli darčeky pod stromčekom.

Ježiško im doniesol pracovné pomôcky, no najviac ich potešili florbalové hokejky. Tešili sa z nich nielen chlapci, ale aj dievčatá. Spoločne ich vyskúšali na chodbe pred triedami.  Určite ich využijú počas pekného počasia aj na miniihrisku.

Obdiv patrí pani učiteľkám, ale aj deťom. V tomto ťažkom období súvisiacim s pandémiou Covid-19 nacvičili pekné vianočné piesne, vinše a koledy. Veríme, že v roku 2021 predstavia deti vianočný program opäť aj svojim rodičom a starým rodičom v dome kultúry, tak, ako to bolo po minulé roky zvykom.

Zobraziť v: