Staršiu verziu webu nájdete TU.

V núdzi poznáš priateľa...

V núdzi poznáš priateľa... dnes potrebovala Vašu pomoc rodina Zavadinková z našej obce. Obrátila sa na verejnosť s prosbou o darovanie krvi v prospech ťažko chorého p. Milana Zavadinku.
Už o niekoľko hodín po zverejnení výzvy NTS (transfúzka) v Trenčíne informovala rodinu, že sa prihlásilo dostatok darcov v prospech p. Zavadinku a krvi na jeho operáciu je dostatok.
 
Rodina Zavadinková aj touto cestou ďakuje všetkým neznámym darcom, ktorí prejavili nadmieru empatie a pomohli ich blízkemu v ťažkej životnej situácii. Tiež ďakuje osobám, ktoré aj zdieľaním výzvy na Facebooku napomohli naplniť cieľ, ktorý výzva mala.
Aj za našu obec a Miestnu organizáciu Slovenského červeného kríža ďakujeme všetkým darcom, ktorých informácia o potrebe pomoci jednej z našich rodín nenechala ľahostajnými a rozhodli sa pomôcť. Rodine Zavadinkovej, a hlavne pánovi Zavadinkovi prajeme, nech operácia dobre dopadne.
 
Na záver už azda iba poučenie: každý... každý z nás sa môže dostať do podobnej situácie, keď mu cudzia ľudská krv ako životne dôležitá tekutina môže pomôcť prinavrátiť zdravie alebo aj zachrániť život. Nie každý však môže krv darovať. Ale kto môže... ten by ju darovať mal. Dobrovoľne, opakovane a nezištne, ako prejav svojej ľudskosti a úcty k životu ostatných ľudí, ale i životu vlastnému! Všetkým dobrovoľným darcom patrí naša úcta i poďakovanie.
Zobraziť v: