Staršiu verziu webu nájdete TU.

Turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny 2021

V sobotu 28. augusta 2021 pozval Obecný úrad Chocholná-Velčice v spolupráci s KST Chocholná-Velčice všetkých milovníkov turistiky a prírody na turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny. Nielen aktívny oddych v prírode, ale aj pripomienka Slovenského národného povstania prechádzkou po trase hrdinov SNP... taký bol cieľ aktivity organizátorov.

Krásnu turistiku v našej chocholanskej doline absolvovali aj mnohí turisti z našej obce. Na fotografií dolu, zľava: Lukáš Masaryk, Juraj Miškech, Marián Masaryk, Tomáš Peter a Ľuboš Lauro.

Uskutočnenie 23. ročníka putovania po chodníkoch okolo celej našej doliny trochu vystrašilo daždivé počasie, ale v sobotu sa predsa len umúdrilo, a aj keď sem tam spŕchlo, a aj blato po ceste bolo treba obchádzať... nakoniec to bol celkom parádny deň na vychádzku do prírody. Obecný úrad zabezpečil pre turistov zo širšieho okolia aj mimoriadny autobus z Trenčína.

Na púť hore do našich kopcov sa vydala stovka pútnikov, na kontrolných stanovištiach sa o ich správne smerovanie a pohodlie starala desiatka organizátorov. Najskôr strmejšie stúpanie na Sokolí kameň (1. kontrola - foto dolu), potom už miernejšou cestou na Machnáč a ďalej okolo štátnej hranice až do lesíka nad starou školu.

Tu na druhom kontrolnom (foto dolu) stanovisku čakalo turistov okrem kontroly aj občerstvenie... v polovičke 28 km dlhej trasy to aj dobre "padlo".

Po krátkom oddychu pokračovalo putovanie okolo hranice až pod Kykulu a odtiaľ po "modrej" hore na Dúžnik (3. kontrola): Z Dúžnika (najvyššie miesto nášho katastra) už išla cesta len stále dolu kopcom... dolu dolinou, okolo potoka a cez park až do cieľa. V cieli najskôr starosta obce skontroloval prechod kontrolných stanovísk a potom venovali usporiadatelia každému pamätný list a tričko alebo inú odmenu za úctyhodný výkon. A samozrejme tiež guláš na doplnenie síl... lebo ešte domov bolo treba sa dostať!

Poďakovanie za obetavú prácu patrí všetkým usporiadateľom: Lucia Margetínová, Daniela Hodulíková, Kristína Ježovicová, Emma Vráblová, Vanessa Kováčová, Markéta Margetínová, Terézia Čanigová, Andrej Čaniga, Michal Mizerák, Jarmila Spačková, Dominika Adamčiová, Roman Bartek s priateľkou, Ľubomír Škriečka.

 

Účastníkom 23. ročníka turistického pochodu Okolo Chocholanskej doliny ďakujeme za účasť na tejto aktivite. A samozrejme srdečné pozývame na nasledujúci... už 24. ročník. 27.augusta 2022 srdečne radi privítame opäť všetkých turistov!

Zobraziť v: