Staršiu verziu webu nájdete TU.

Turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny

Uplynulú sobotu 27. 08. 2022 sa po dvadsiaty štvrtý krát stretli v obci turisti, ktorých pritiahol náš nádherný kraj... naša Chocholnianska dolina. Hlavným iniciátorom a usporiadateľom podujatia: turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny bola ako po minulé roky obec Chocholná-Velčice.

 

Na celodennú turistiku sa v ranných hodinách vydala skoro stovka turistov. Najskôr sa však pre obecným úradom zaregistrovali a ochutnali miestne špeciality – koláče a posúchy z našej pekárne aj jablčkovicu či repák.

Organizátor myslel aj na bezpečnosť turistických návštevníkov. Z dôvodu upozornenia našich poľovníkov aj občanov, o výskyte medveďa v doline odovzdal všetkým malý darček... rolničku na odplašenie medveďov.

Všetci sa tak cinkajúc... v dobrej nálade, vydali na približne dvadsaťsedem kilometrovú trasu. Zo začiatku ich sprevádzala žltá turistická značka a strmšie stúpanie. Po krátkom oddychu na Sokolom kameni a získaní prvej kontrolnej pečiatky pokračovali na púti po „červenej“.

 

Ideálne počasie na prechádzku v prírode na chvíľu prekazil krátky dážď, naši turisti ale odhodlane pokračovali už miernejšou cestou okolo štátnej hranice s ČR k druhému kontrolnému stanovisku nad bývalou starou školou. Posilnili sa špekačkou a pivkom za symbolickú cenu a vykročili za ďalším turistickým poznaním... za okolitou prírodou. Od Kykule pokračovali po „modrej“ na Dúždnik,  kde získali poslednú pečiatku na ich púti.

Potom už len dolu po našej „modro-žltej“ schádzajúc cez „Púčikov chodník“ a Tlstú horu späť do obce. Unavených, vyčerpaných, ale šťastných turistov privítal v cieli v dome kultúry starosta obce Chocholná-Velčice Ing. Ľubomír Škriečka. Skontroloval im prechod kontrolných stanovísk a každému odovzdal pamätný list na pamiatku.

Na celodennej turistike sa zúčastnili aj mnohí turisti z našej obce. Na fotografií dolu zľava: Peter Tomáš, Kallo Martin, Kallová Ivana, Jureková Mária, Lauro Ľuboš a Masaryk Marián.

Darček nedostali len turisti, ale aj organizátori. Zástupkyňa oddielu KST TTS Trenčín odovzdala starostovi obce Ing. Ľubomírovi Škriečkovi, ako poďakovanie za zorganizovanie krásnej akcie jedinečný, krásny a chutný medovník.

Ďalej sa už „len“ hodovalo. Guláš na doplnenie energie, pivko, kávička alebo keksík. Bolo z čoho vyberať.

Turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny nemá súťažný charakter ako predchádzajúce augustové podujatia, a predsa má svoje čaro. Čaro lásky... k prírode, k turistike, k ľuďom s rovnakými záujmami.

 

Veríme, že sa opäť stretneme „cinkajúc s rolničkami“ pred obecným úradom na 25. ročníku turistického pochodu Okolo Chocholanskej doliny v sobotu 26.8.2023. Nezabudnite si to zapísať do kalendára! Už teraz sa na Vás tešíme!!

 

Na záver patrí poďakovanie všetkým usporiadateľom: Ing. Ľubomír Škriečka, Lucia Margetínová, Eva Pavlíková, Alena Marčeková, Terézia Čanigová, Ján Medvedík, Michal Mizerák, Jarmila Spačková, Mgr. Elena Juríčková, Roman Bartek s priateľkou a Daniela Hodulíková.

 

 

 

 

 

Zobraziť v: