Staršiu verziu webu nájdete TU.

Súťaž v lietaní šarkanov 2021

Jeseň je v našej obci každoročne spätá s tradíciou púšťania šarkanov. Bolo tomu aj tento rok a v nedeľu 3. októbra 2021 pripravil obecný úrad Súťaž v lietaní šarkanov.

 

Deti s rodičmi po 15:00 hod. netrpezlivo čakali v areáli futbalového ihriska, aby sa zaregistrovali do súťaže. Porote z obecného úradu nahlásili svoje meno, bydlisko, vek, meno svojho šarkana a „boj“ s vetrom alebo šarkanom mohol začať. Cieľ bol jasný...čo najvyššie, a čo najdlhšie udržať šarkana na oblohe.

Počasie bolo ideálne... dostatočný vietor pomáhal súťažiacim v ich úlohe. So šarkanmi pobehovali nielen deti, ale aj rodičia. Občas nejaký šarkan padol, iný sa zamotal do susedného šarkana, niektoré aj do elektrického vedenia. Zo Sigôt sa ozývali bojové pokriky „pobehni“, „ťahaj“, „letí“.

Štyridsaťdeväť súťažiacich šarkanov vzlietlo ponad hlavy účastníkov. Na oblohe poletoval orol, sova, spiderman, princezná, zajko a mnoho ďalších šarkanov rozmanitých farieb a veľkostí. Do súťaže sa zapojili aj štyria šarkani, ktorí boli vyrobení rukami svojich majiteľov.

Jeden šarkan z domácej dielne zaslúžene a bezkonkurenčne vyhral aj prvé miesto. Martin Zajac obhájil so svojim Hugom tak prvenstvo z roku 2019.

Rozhodnúť o ďalších umiestneniach bolo pre porotu veľmi náročné. Vecné ceny získalo 15. súťažiacich:

Poradie Meno a priezvisko  Meno šarkana
1. Martin Zajac Hugo
2. Katarína Horňáková Nebo
3.  Filip Jantoš Gaston
4. Lujza Škriečková Sova
5. Eliška Švachová Morská panna
6. Michal Nemeček Rybársky drak
7.  Rebeka Pichlerová Stromček
8. Sebastián Miškech Dúha
9. Tatiana Botková Hugo
10. Lukáš Hošták Sršeň
11. Jakub Kubín Orol Kubko
12. Ema Kallo Emka
13. Tomáš Piecka Nový šarkan
14. Martin Doktor Palma
15. Lili Brehovská Motýľ

Obecný úrad nezabudol ani na ostatných súťažiacich a všetky deti odmenil malou sladkosťou. V príjemnej a veselej atmosfére sa pokračovalo s opekaním špekačiek.

Tak, ako k jeseni patria šarkani... k tejto súťaži neodmysliteľne patrí Viliam Hodulík so svojimi koníkmi a Jozef Kráľ s cukrovou vatou. Niektoré deti si tak užívali jazdu na koči v spoločnosti svojich rodičov či kamarátov. Iné si pochutnávali na výbornej cukrovej vate.

Pohľad na veselé, šťastné a usmiate deti na záver tejto súťaže je tou najkrajšou odmenou pre všetkých, ktorí toto podujatie pripravili. A nielen pre nich... veď šťastie detí je na prvom mieste aj pre ich rodičov. Ďakujeme preto aj Vám rodičia za Vašu účasť na tejto súťaži, ktorou ste podporili svoje ratolesti a spoločne sme tak prežili krásne jesenné popoludnie.

Poďakovanie patrí Ing. Ľubomírovi Škriečkovi, Lucii Magetínovej, Alene Ružičkovej, Jarmile Spačkovej, Jánovi Antalovi, Markéte Margetínovej, Ivane Hrnčiarovej, Petrovi Margetínovi, Viliamovi Hodulíkovi, Jozefovi Kráľovi a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri podujatí.

 

Na záver Vás milé deti aj rodičia pozývame na Lampiónový sprievod v piatok 8.10.2021, po ktorom bude vyhodnotenie najkrajšieho výtvoru z jesenných plodov. Viac informácií TU.

 

 

 

Zobraziť v: