Staršiu verziu webu nájdete TU.

Ponúkame knižné novinky

Obecný úrad Chocholná-Velčice zakúpil do obecnej knižnice šesťdesiat nových kníh. Dospelí čitatelia si môžu vybrať z rôznych žánrov: kriminálky, detektívky aj ženské romány. Pre deti sú pripravené opäť nové rozprávky. Tešíme sa na pravidelných čitateľov, ale aj na nových. Veď možno práve v čase, kedy sme obmedzení vo svojich činnostiach počas pandémie Covid-19 si nájdeme cestu ku knihe.  Ako povedal Jan Amos Komenský: „Dobré knihy, ak sú skutočne dobre a múdro napísané, sú cibrením ducha, pilníkom súdnosti, masťou na oči, lievikom múdrosti, zrkadlom cudzích myšlienok a činov, našich vlastných potom vodidlom.“

 

Galen Foley - Hriešna túžba

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2016

Georgiana Knightová je nekonvenčná mladá žena, ktorá celý svoj život prežila v Indii spolu s otcom a dvoma bratmi. Je pevne rozhodnutá vydať sa za muža, ktorý ju bude pokladať za rovnocennú partnerku. Všetko sa zmení, keď sa zoznámi s diplomatom, ktorý prišiel do Indie s poslaním zabrániť vojne.

 

Táňa Keleová- Vasilková - Zrkadlo

Vydal Ikar, Bratislava 2019

Helena s Vladom majú také obyčajné manželstvo. Bez väčších konfliktov, ale aj bez potrebnej iskry, ktorá by mu dávala láskavosť a hrejivosť.

 

Joy Fieldingová - Na zlých miestach

Vydal Ikar, Bratislava 2020

Zoznamovanie sa cez internet je riskantné: čo vás čaká v najbližšej správe od neznámeho muža? Sympatický pozdrav alebo nevyžiadaná oplzlá fotografia?

 

Juliette Fayová - Šanca na šťastie

Vydal Aktuell, Bratislava 2012

Autorka píše vtipne, s citom a hlbokou znalosťou veci o tom, ako možno zvládnuť nečakané okolnosti a sklamania v živote. Dana je príkladom bežnej manželky a matky, ktorá nájde svoj vlastný hlas a vnútornú silu vo chvíľach, keď ich najviac potrebuje.

 

Marta Fartelová - Spomienky na budúcnosť

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2019

Strhujúci román napínavo, no zároveň citlivo a s jemnou dávkou humoru rozpráva príbeh muža, ktorý takmer príde o život pri brutálnom útoku.

 

Marta Fartelová - Anjel v pekle, diabol v nebi

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2015

Prípravy na svadbu vrcholia a všetko sa zdá byť dokonalé. Iveta a Richard sú zamilovaní, pekní a perspektívni mladí ľudia, ktorí si chcú sľúbiť lásku a vernosť v dobrom i zlom, v zdraví i v chorobe, v bohatstve i chudobe.

 

Petra Nagyová Džerengová - Nové začiatky

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2019

Čo urobíte, ak zistíte, že vašu najlepšiu priateľku podvádza manžel? Máte sa zamiešať, alebo sa radšej tváriť, že o ničom neviete? Je nutné jej za každú cenu povedať pravdu?

 

Silvia Bystričanová - A vráť sa po slabších

Vydal Slovart, Bratislava 2016

Dag preberie zodpovednosť za otca a netuší, že práve týmto krokom sa spustí jeho najkrajšia životná etapa. Prevezme otcovu trafiku, kde málokedy vidí tváre ľudí, ale pozná ich podľa rúk.

 

Soňa Bulbeck - Ženy z Rijádu

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2019

V roku 2012 sa náhodou stretnú štyri ,, expatriantky“ v Rijáde, hlavnom meste Saudskej Arábie, a príbeh ich priateľstva a zaujímavých osudov sa začína odvíjať práve tu, v arabskom svete...

 

Mary Baloghová - Vysnívaný manžel

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2019

Alexander zdedil nielen titul grófa, o ktorý nikdy nestál, ale aj spustnuté panské sídlo, ktoré si nemôže dovoliť. Nie je dosť bohatý, aby zabezpečil blahobyt všetkým, čo sú naňho odkázaní, a tak vie, že sa bude musieť oženiť s bohatou ženou

 

L. Marie Adelina -Hriešne tajomstvo

Vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri, Bratislava 2013

Cassie sa spamätáva zo šoku, ktorý jej spôsobil šéf a milenec. Ponúkne svoje služby Spolku, záhadnej organizácii, ktorá jej navždy zmenila život, keď jej postupne zrealizovala najtajnejšie sexuálne fantázie.

 

Ivana Adamcová - Vyvolený a Eva

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2019

Mystický román o ceste za láskou, ktorá sa postupne zmení na hľadanie zmyslu života. Zdanlivo nevinný vzťah sa stane osudovým, zázračným, plným zvratov a nečakaných udalostí.

 

Adriana Macháčová - Niekto ako Ty

Vydal Ikar, Bratislava 2018

V psychologickom príbehu skupinky priateliek rieši spisovateľka kolízne situácie, ľúbostné vzťahy, šťastné chvíle, ale aj vypäté emočné drámy svojich hrdiniek.

 

Kristína Lipová - Ten muž bude môj

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

Ester je samostatná, slobodná, atraktívna žena, ktorá má rada sex aj sarkazmus. Zamiluje sa do neznámeho muža a sexi krásavec jej pomotá hlavu. Nič o ňom nevie, ale nedokáže myslieť na nič iné.

 

Hana Leger - Aj ja ťa chcem

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

Biba žije obyčajný život takmer dospelej ženy. Nič viac, nič menej. Škola, chlapi, priateľky, kamaráti, známi, nevera, klebety, ťažká pohoda. Až kým niečo nenaruší jej intímnu zónu. Nastáva kríza, chaos, panika.

 

Lisa Kleypasová - Skrotený búrlivák

Vydal Ikar, Bratislava 2019

Krásna mladá vdova Phoebe nikdy nestretla Westa Revenela, ale vie, že je drzý a skazený. Ešte ako chlapec v internátnej škole zničil život jej manželovi a to mu nemieni odpustiť. Stretne ho na rodinnej svadbe kde ju neuveriteľne priťahuje.

 

Lisa Renee Jonesová - Žiadne tajomstvá

Vydal Ikar, Bratislava 2016

Sára verí, že sú s Chrisom nepremožiteľní. Musia byť nepremožiteľní. Priveľmi potrebujú jeden druhého, aby sa to mohlo skončiť inak.

 

Jana Sarnová - Tigrom sa nesníva

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2017

Román Tigrom sa nesníva je inšpirovaný životom. Súčasne je však aj varovaním, že tí najkrutejší predátori medzi nami majú ľudskú tvár.

 

Jessica Ann Redmerská - Radšej vždy

Vydal Ikar, Bratislava 2014

Camryn Bennettovej osud prichystá ďaľšiu ranu, ktorá tragicky zasiahne do spoločného života s Andrewom. Ten nechápe, ako sa im to mohlo stať. Pokúša sa pohnúť ďalej a dúfa, že Camryn sa bude usilovať o to isté. Keď však zistí, že jeho láska v sebe ukrýva horu bolesti a pretvárka začína byť nebezpečná, nič ho nezastaví pred tým, aby jej vdýchol nový život.

 

Mária Mikitová Janošková - Vyhorená dúha

Vydal Ikar, Bratislava 2014

Kaja je frustrovaná manželka dobre zarábajúceho muža, no ich vzťah je v ohrození. Medzi niekoľko vlákien, čo ich ešte horko-ťažko držia pri sebe, patrí zžieravá túžba po dieťati, na ktoré márne čakajú už desať rokov.

 

Martina Jakubová - Dotyky vášne

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2017

Kristína je atraktívna mladá žena, ktorá však priskoro zanevrela na mužské pokolenie. Všetky jej predsavzatia ohľadom vzťahov však rýchlo rozvráti internetová zoznamka.

 

Agatha Christie - Tretie dievča

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2019

Tri mladé ženy si spoločne prenajímajú londýnsky byt. Jedna z nich je ambiciózna sekretárka, druhá umelkyňa – a tá tretia vyhľadá Hercula Poirota a zdôverí sa mu, že asi spáchala vraždu. Po tomto šokujúcom priznaní však vystrašená dievčina bez ďalších slov odchádza.

 

Agatha Christie - Čas prílivu

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2020

Niekoľko týždňov po sobáši s príťažlivou vdovou Gordon Cloade tragicky zahynie pri nemeckom bombovom útoku na Londýn. Vďaka tomu sa bývalá pani Underhayová stane výlučnou majiteľkou rodinného bohatstva.

 

Darina Hamarová - Ruleta života

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2015

Tomáš Dubovec si myslel, že on už ten svoj vysnený pokoj našiel. Bol úspešný, nič mu nechýbalo. Mal milovanú ženu a milujúce deti. Mal prácu, ktorá ho bavila a v ktorej bol úspešný.

 

Jennifer Probstová - Hľadanie vytúženého dňa

Vydal Ikar, Bratislava 2015

Hľadanie vytúženého dňa  je prvá časť novej série, v ktorej sa všetko krúti okolo zoznamovacej agentúry, jej zamestnankýň a klientov, ktorých spája túžba po porozumení, láske a vášni.

 

Jennifer Probstová - Hľadanie dokonalej lásky

Vydal Ikar, Bratislava 2015

Kennedy Ashová má na starosti marketing. V zabehanej práci jej však chýbajú nové vzrušujúce podnety a ani v súkromnom živote to nie je nijaká sláva. Keď sa jej do cesty pripletie nový klient, priam zajasá.

 

Ivana Ondriová - Tu si v (ne) bezpečí

Vydalo vydavateľstvo Motýľ 2019

Mladá Lena sa rozhodne zareagovať na inzerát v novinách a po rozvode a strate dieťaťa začína nový život. Zlákaná vidinou pokojného miesta verí, že práve tu sa jej podarí psychicky sa zotaviť a pochopiť, prečo práve ona získala dar, s ktorým si často nevie rady.

 

Lucia Olrinková - Plakať som si zakázala

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2019

Krásna, sebavedomá, milujúca slobodu. Taká je Rosie, ktorá sa po rokoch v zahraničí vracia naspäť na Slovensko. Po niekoľkých kopancoch a pádoch sa zdá, že jej život nabral smer, ktorým sa chcela vždy uberať.

 

Jana Pronská - Kumánska princezná

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2017

Kumánka Damara je hrdá, slobodomyseľná žena. Hoci prijala kresťanskú vieru, drží sa starých zvykov svojho kočovného národa. Po krutej zrade uhorského šľachtica žije iba pre svojho syna a celé roky odmieta ponuky na sobáš.

 

Táňa Keleová - Vasilková - Vône života

Vydal Ikar, Bratislava 2015

Vône v našich životoch sú premenlivé ako dni striedajúce sa s nocou. Zároveň majú v sebe čosi krásne nemenné. Vôňu domova...a lásky. Takmer všetky po nej túžime.

 

Dana Hlavatá - Nervy v kýbli

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2018

Situácie, v ktorých sa ocitáme, nás nie raz oberú o posledné zvyšky nervov. Vyskakujeme po strop kvôli hlúpostiam, no keď si ich necháme rozležať v hlave, odrazu sa nám zdajú triviálne, ba až smiešne.

 

Ivana Havranová - Odvlečení

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2017

Žijú medzi nami. Prežili holokaust. Mnohí sa s tým čiastočne vyrovnali, ale spomienky vždy vyvolajú silné emócie. Niektorí stratili rodinu, domov, iní vieru aj ilúzie o tomto svete. Čím všetkým si prešli sa asi nedozvieme.

 

Ivana Havranová - Matky

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

Príbeh Uli je naplnený láskou k mladému právnikovi, tragédiou, profesionálnym úspechom aj utrpením v koncentračnom tábore. Detstvo prežila bez otca, matka pracovala vo Vysokých Tatrách.

 

Michaela Ella Hajduková - Dorianova kliatba

Vydal Motýľ, Bratislava 2017

Dorian Wayne je mladý muž, ktorý sa rád obklopuje umelcami a plnými dúškami si vychutnáva všetko, čo mu život v Londýne na konci 19. storočia ponúka. Do jeho života však vstúpi mladá nádejná maliarka. Ich vzájomné city prehľbi obraz, ktorý namaľuje.

 

John Grisham - Advokáti

Vyšlo vo vydavateľstve Ikar, Bratislava 2012

Firma s novým zamestnancom je pripravená pustiť sa do veľkého prípadu, ktorý by mohol znamenať rýchle zbohatnutie takmer bez práce. Advokátov čaká proces na federálnom súde, o akom sa im ani nesnívalo.

 

Katarína Gillerová - Iba trochu lásky

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2019

Život Eugénie a jej mladšej sestry Emy navždy zmenila tragická nehoda. Aj keď si dievčatá nie sú veľmi blízke, musia spolu čeliť nepriazni osudu a nenávisti, ktorú v nich pestuje teta Vilma. Na lepšie časy sa začne blýskať až po rokoch, keď sestry dospejú.

 

Zuzana Široká - Černicové dievčatá

Vydal Ikar, Bratislava 2019

Príbeh o ženách so spálenou dušou, prevoňaný medovkou a materinou dúškou, pretkaný tŕňmi, bolesťou a vierou v zázraky zo zelenej záhrady.

 

Henning Mankell - Záhrada smrti

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2014

Komisárovi Wallanderovi sa naskytne príležitosť presťahovať sa na vidiek a tak si splniť dlhoročný sen. Ten sa však veľmi rýchlo zmení na nočnú moru. V záhrade vytúženého domu nájde dve mŕtvoly, päťdesiat rokov zakopané v zemi. Ako je možné, že nikomu nechýbajú?

 

Mirka Manáková - Araba nemiluj

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2018

Príbeh plný napätia, lásky a zrady. Osemnásťročnú Ninu predá jej vlastná sestra do otroctva prostitúcie. Odmieta sa však podriadiť a búri sa proti spôsobu života, do ktorého ju nútia.

 

Katarína Holetzová - Smrť prekliatych

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2016

Na samote v horách žije rodina ,,prekliatych“. Ako s nimi súvisí horiaca žena, auto s diplomatickou značkou a temné pohanské spolky? Podarí sa mladému policajtovi odhaliť medzi nimi prepojenie a zabrániť ďalším vraždám?

 

Jaroslav Straka - Čachtický hrad a Alžbeta Báthoryová

Vydal Marenčin PT, Bratislava2018

Štyri storočia v dejinách neznamenajú veľa. No toľko času uplynulo od smrti uhorskej grófky Alžbety Báthoryovej, ktorá vošla do dejín ako vraj najväčšia vrahyňa v dejinách ľudstva. Tak je aj zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. Jej prípad je preto známy po celom svete.

 

Od rozprávky k rozprávke Kamaráti Havkáči

Vydalo nakladateľstvo Egmont, Praha 2018

Vydajte sa s nami na návštevu za vynálezcom Bobom. Zoznámte sa s jeho mopsíkmi Bingom a Rollym a s robotickým psom Fíkom.

 

Blažena Mikšíková - Smieško z 1. A

Vydali Mladé letá, Bratislava 2019

Hurá, hurá, už som prvák zapísaný do triedy. Už sa teším na šlabikár a na školu, verte mi. Kým september vymaľuje jabĺčka do červena, v Prvej knihe ma potešia obrázky a písmená.

 

Katarína Kerekesová - Mimi a Líza 2

Vydalo vydavateľstvo Slovart, Bratislava 2015

Líze zrkadlo odhalilo zázračnú krajinu, v ktorej bolo všetko ostrejšie a jasnejšie, a z tej krajiny na ňu zvedavo pozeralo dievča, ktoré akoby Líze z oka vypadlo.

 

Katarína Kerekesová - Mimi a Líza

Vydalo vydavateľstvo Slovart, Bratislava 2013

Jedna má oči stále zatvorené a druhá ich má dokorán. Každá pozerá, ale spolu vidia. Mimi vysvetľovala že svet vidí rukami a ušami.

 

Peter Karpinský - Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali

Vydal Slovart, Bratislava 2018

Čo robiť, keď vonku prší a vy ste doma sami? Ste smutní a nudíte sa? Ak by však vo vašom byte žil Ťukťuk, bolo by všetko inak. S ním by ste určite zažili množstvo dobrodružstiev a zábavy, ale aj problémov.

 

Dana Hlavatá - Rozprávky dúhového dáždnika

Vydal Fortuna Libri, Bratislava 2019

Vydajte sa po stopách dúhového dáždnika, ktorý sa priplietol do cesty viacerým zvieratkám. Zažili s ním veľa zábavy a mnohým z nich pomohol v núdzi.

 

Daniel Hevier - Čo čaká prváka

Vydalo vydavateľstvo Buvik, Bratislava 2018

Na mopede ide dedko. Je to dedko Abecedko. S veľkým nákladom tam sedí, vezie hlásky z abecedy: má tam písmen za vrece. Na vreci má veľkú dieru, písmená mu žiaci berú. Jasá dedko Abecedko: -Tí lotri mi vzali všetko!

 

Gabriela Futová - Naša mama je bosorka!

Vydali Mladé letá, Bratislava 2017

Myslel som si že žijem v obyčajnej rodine, ale všetko je úplne inak. A práve preto vám chcem vyrozprávať naše príbehy.

 

Gabriela Futová - Hľadám lepšiu mamu

Vydali Mladé letá, Bratislava 2019

Naradostená Katka ukazuje mame vysvedčenie a hneď vyjednáva, že chce spať u kamarátky. Mama je zásadne proti a nazlostená Katka jej vykričí všetky krivdy, čo na nej spáchala a rozhodne sa hľadať si novú, lepšiu mamu!

 

Alžbeta Verešpejová - Neplechy školníčky Agneše

Vydali Mladé letá, Bratislava 2017

Školníčka Agneša je výnimočná. Nielenže miluje školu, ale aj všetky deti, ba aj hluk cez prestávky! Je celá nesvoja, keď v škole niet ani živej duše. No blíži sa pohroma - prázdniny!

 

Dana Hlavatá - Popletený drak, ktorý robil všetko naopak

Vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri, Bratislava 2019

V Mrakožrútove žili troj-, štvor-, šesť- i sedemhlavé draky, ktorých hrubá koža hýrila všetkými farbami. Lietali po svete a všade robili neplechu. Vystrájali, strpčovali ľuďom život a ešte ich za to vládca všetkých drakov Mrakožrút aj pochválil.

 

Eva Dienerová - Maľované čítanie

Vydal Ikar, Bratislava 2016

Milé príbehy o zvedavom mravčekovi, lišiačikovi  tuláčikovi, plese zvieratiek, odvážnej veveričke a iné majú vždy dobrý koniec a ponúknu deťom aj zábavné úlohy pre bystré hlavičky, ktoré rozvíjajú čitateľskú gramotnosť, dôvtip a fantáziu.

 

Roald Dahl - Matilda

Vyšlo vo vydavateľstve Enigma, Nitra 2018

Matilda je malé dievčatko, ktoré sa samo naučí čítať a má výnimočné matematické schopnosti. Nemá to v živote ľahké jej rodičia sa o ňu nezaujímajú a o jej nadaní nemajú ani tušenia.

 

Roald Dahl - Hastrošovci

Vyšlo vo vydavateľstve Enigma, Nitra 2018

Hastrošovci v záhrade držia opičiu rodinku, zatvorenú v klietke. No, už to nepotrvá dlho, lebo otec rodinky, opičiak Pyšný Nos, sa chystá šibalstvom prekaziť kruté plány Hastrošovcov, raz a navždy.

 

Moje prvé čítanie - Čarovné rozprávky

Vydal Rebo, Praha 2019

Kde bolo, tam bolo, v malom domčeku blízko lesa žilo raz malé dievčatko. Rado nosilo červenú  čiapočku, a tak ho všetci volali Červená čiapočka.

 

Thomas Brezina - Chrám hromu

Vydalo vydavateľstvo Fragment, Bratislava 2019

Strašidlá a príšery, traste sa, prichádza Tigrí tím! Detektívi vo svojom prvom prípade hľadajú tajuplný poklad. Stopy vedú do Chrámu hromu, kde Tigrí tím čaká strašidelné prekvapenie...

 

Thomas Brezina - Biela pani

Vydalo vydavateľstvo Fragment, Bratislava 2018

Nepríjemné stretnutie v lese zavedie  Beu, Luka a Patrika k starému vidieckemu sídlu s temným tajomstvom. Manželka bývalého grófa zmizla bez stopy pred mnohými rokmi a odvtedy jej duch straší v okolí.

 

Thomas Brezina - Jed červeného leguána

Vydalo vydavateľstvo Fragment, Bratislava 2019

Vďaka Lukášovým rodičom odcestuje Tigrí tím do ďalekého Thajska. Namiesto leňošenia však musia Bea, Luk a Patrik absolvovať nebezpečný výlet na neďaleký ostrov.

 

Karel Jaromír Erben - Rozprávkové príbehy

Vydalo vydavateľstvo Akvarel, Praha

Rozprávky, ktoré potešia malých aj veľkých čitateľov. Nájdete tu rozprávku O Smolíčkovi, O múdrej princeznej, O kocúrovi, kohútovi a kose a veľa iných.

 

Cornelia Funke - Lovci prízrakov v hrôzostrašnom ohni

Vydal Slovart, Bratislava 2009

Z hotela Perla pláže stúpa hustý dym. Hostí ohrozujú nevypočítateľné ohňové prízraky! Lovci prízrakov sú onedlho na mieste, pripravení ihneď uplatniť všetky poznatky a triky známej expertky na strašidlá.

Zobraziť v: