Staršiu verziu webu nájdete TU.

Obecná lyžovačka 26.2.2022

Lyžovačka, ako sa patrí. Aj takto možno definovať obecnú lyžovačku, ktorú zorganizoval v sobotu 26.2.2022 po druhý krát v tomto roku pre lyžiarov obecný úrad.

 

Všetci účastníci lyžovačky sa však najskôr na odporúčanie obecného úradu v piatok v dome kultúry opäť otestovali, aby tak ochránili zdravie celej lyžiarskej posádke. Testovanie vykonal  AG-testami pracovník MOM Chocholná-Velčice Ján Papčo, ktorému patrí poďakovanie za jeho ústretovosť a ochotu pri testovaní. Výsledky testovaných boli všetky negatívne, a tak nič nebránilo prihláseným lyžiarom vyraziť o 6:00 hod. autobusom do lyžiarskeho strediska SKI PARK Kubínska hoľa. Pre niektorých lyžiarov stredisko známe... niektorí účastníci ho však navštívili po niekoľkých rokoch.  

Lyžiari sa po dorazení do cieľa cítili ako v rozprávke. Všetko bolo zasypané bielou perinou, ktorá bola postriebrená jemnými kryštálmi v dôsledku dopadajúcich slnečných lúčov.  

Už len obuť lyžiarky, nazuť lyže, vziať palice, zabezpečiť si skipas a užívanie si tohto pekného zimného športu so svojimi rodinami, známymi a priateľmi mohlo začať.

Počas celého dňa bolo príjemné, skoro bezveterné počasie. Zjazdové lyžovanie si na upravených svahoch účastníci zájazdu vychutnali až do samotného zatvorenia strediska.

Po 16:00 hod. sa vo veselej nálade vrátili pasažieri späť do autobusu, ktorý obci poskytla  Autoškola Horňák a vyrazilo sa späť do obce. Skvelá atmosféra pokračovala aj pri tejto ceste. Nikto z lyžiarov sa aj napriek únave z lyžovania domov neponáhľal, pretože sa cítil v tejto spoločnosti priateľov výborne. K výletu neodmysliteľne patrí aj niečo dobré "pod zub" a kávička z čerpacej stanice, a tak si aj naša 31-členná posádka dopriala dve zastavenia.

Celodenný výlet ukončili účastníci zájazdu pri príchode do obce potleskom, ktorý bol určený šoférovi Miroslavovi Mikulovi ako poďakovanie za jeho bezpečnú jazdu.

Mnohí lyžiari sa pri odchode pýtali... "bude ešte ďalšia obecná lyžovačka?" Všetko závisí najmä od počasia. Ak bude počasie priaznivé, tak sa na Vás tešíme v sobotu 12.3.2022, kedy navštívime lyžiarske stredisko Roháče-Spálená. Viac informácii získate pred blížiacim sa termínom lyžovačky na webovej stránke obce, facebooku aj v obecnom rozhlase.

Zobraziť v: