Staršiu verziu webu nájdete TU.

Obecná lyžovačka 22.1.2022

Obecné lyžovačky organizuje Obecný úrad Chocholná-Velčice od roku 2019. V dôsledku pandémie nasledovala však dvojročná pauza. Po neustálom sledovaní aktuálnych vyhlášok vydaných ÚVZ SR prišiel čas, kedy bolo možné, aj keď s mnohými obmedzeniami vyraziť na lyžiarske svahy.

 

A tak sa aj stalo... Naša 46 členná lyžiarska posádka navštívila v sobotu 22.1.2022 lyžiarske stredisko SKI PARK Kubínska hoľa, ktorá sa nachádza v krásnej prírode pohoria Oravská Magura.

 

Skôr však, ako v sobotňajšie ráno nastúpili pasažieri do autobusu väčšina z nich absolvovala v piatok na odporúčanie obecného úradu antigénové testovanie, ktoré zabezpečila MOM Chocholná-Velčice.

 

Veselá nálada vládla počas celého lyžiarskeho zájazdu. Obnovenie spoločenských kontaktov po náročnom období plnom obmedzení je pre všetkých z nás „vykúpením“. Vďaka vzájomným rozhovorom v priateľskej atmosfére sa naši lyžiari ani nenazdali a dorazili do cieľa. Kubínska hoľa ich privítala krásnym slnečným počasím.

Účastníci zájazdu sa prezliekli do lyžiarskeho výstroja a vyrazili na svahy. Každý si vybral ten svoj podľa obtiažnosti. Počasie k nim však nebolo ústretové. Slnko sa ukázalo len pri príchode a potom už lyžiarov počas lyžovania sprevádzal len vietor a snehové vločky.

Podmienky na lyžovanie neboli teda až tak ideálne, ale žiadneho z našich lyžiarov počasie neodradilo a na tratiach lyžovali až do samotného zatvorenia lyžiarskeho strediska. Samozrejme s malými prestávkami na občerstvenie v bufetoch alebo v reštauráciách.

Pred odchodom z obľúbeného lyžiarskeho strediska ešte spoločná fotografia ...a vyrazilo sa späť do našej obce.

Aj napriek únave z celodenného lyžovania bola v autobuse skvelá nálada. Detská vrava a smiech sa ozývali po celom autobuse. Dospelí sa nenechali zahanbiť a spoločne si zaspievali nejednu obľúbenú ľudovú pieseň.

Do obce sa lyžiari bezpečne vrátili vo večerných hodinách. Veríme, že si odniesli z prvej tohtoročnej obecnej lyžovačky len pekné spomienky. Už teraz sa tešíme na tú ďalšiu, ktorú obecný úrad plánuje 5.2.2022. Samozrejme ...ak budú priaznivé snehové a pandemické podmienky.

Zobraziť v: