Staršiu verziu webu nájdete TU.

Obecná lyžovačka 12.3.2022

Skôr, ako zima odovzdá svoje žezlo prebúdzajúcej sa jari, prijalo 38 lyžiarov pozvanie obecného úradu Chocholná-Velčice a zúčastnili sa v sobotu 12.3.2022 tretej obecnej lyžovačky. Na priania viacerých... autobus Autoškoly Horňák zamieril po prvý krát do lyžiarskeho strediska Roháče-Spálená, ležiace v Západných Tatrách v osade Zverovka.

 

Tak, ako už býva zvykom, účastníci zájazdu sa prišli v piatok najskôr otestovať AG-testami do domu kultúry. Pracovník MOM Chocholná-Velčice vyhodnotil všetky testovania s negatívnym výsledkom. Všetci prihlásení sa teda zišli v sobotu pred 6:00 hod. pred obecným úradom, naložili lyžiarsku výstroj a výlet do hôr sa začal.

Aj keď bola cesta do lyžiarskeho strediska o niečo dlhšia, ako pri predchádzajúcich lyžiarskych zájazdoch, nikomu to vďaka priateľskej a veselej nálade neprekážalo a ani sa nenazdali a boli v cieli.

Už pri príchode do lyžiarskeho areálu sa lyžiari presvedčili o tom, že SKI Roháče-Spálená právom patrí k strediskám s najdlhšou lyžiarskou sezónou a najväčším množstvom snehu. Svedčilo o tom aj parkovisko plné áut z rôznych kútov Slovenska, ale aj zahraničia.

Nádherná príroda, krásne upravené svahy, čakanie na vleky a lanovky minimálne, rady v bufetoch na jedlo žiadne. A k tomu počas celej lyžovačky slnečná obloha. Čo viac si priať...

Naši lyžiari... dospelí, juniori aj deti brázdili lyžiarskymi svahmi až do 16:00 hodiny, kedy sa stredisko zatváralo.  

Po skvelej celodennej lyžovačke sa všetci zdraví a spokojní vrátili späť do obce. Veríme, že si domov odniesli nezabudnuteľné spomienky. Ďalšiu zimu sa z obce do tohto atraktívneho lyžiarskeho strediska určite opäť vrátime!

 

Pre túto zimu to bola obecná lyžovačka posledná. Neprestávajte však športovať! Vymeňte lyže za tenisky, trochu potrénujte a radi Vás uvidíme na ďalšom športovom podujatí... na Behu oslobodenia obce, ktoré sa uskutoční v nedeľu 24. apríla 2022.

Zobraziť v: