Staršiu verziu webu nájdete TU.

Návšteva Mikuláša a vianočné trhy

Blížiace sa krásne vianočné sviatky nám zvestuje nielen adventný čas, ale aj  príchod Mikuláša. Do našej obce zavítala táto vzácna návšteva v pondelok 5.12.2022. Na svojom záprahu s košom plným balíčkov a sladkostí sa v podvečer spolu s pomocníkmi... krásnymi anjelmi vydal na cestu k domácnostiam našich detí. Z pekla prišiel aj nezbedný čert, ktorý veril, že do pekla sa vráti s plným vrecom zlých detí.

Nestalo sa tak... Deti s rodičmi a starými rodičmi túžobne očakávali príchod milých hostí a dôsledne sa na návštevu aj pripravili. Pekné básne, piesne a krásne kresbičky Mikuláša potešili a  ratolesti odmenil darčekom. Čert však nebol spokojný... s metlou a vidlami chodil medzi deťmi rozčúlený, že prázdne vrece má.

Postupne na vianočne vyzdobenom koči putovali do Velčíc, Súhrady, Zábrežia, Malej Chocholnej, Podhradia a na Močidlá. Kde sa práve Mikuláš nachádza sa dozvedeli deti z obecného rozhlasu, z ktorého počas návštevy zneli aj vianočné piesne.

Na miestnej tržnici bolo tiež veselo. Vianočné trhy, kde si občania mohli kúpiť rôzne vianočné dekorácie, prilákali veľa návštevníkov. A nielen dekorácie... ale aj výborná kapustnica, pečená klobása, aj pravý vianočný punč.

Už od rána ZO JDS Chocholná-Velčice s radosťou pripravovala v kotline vianočnú kapustnicu (foto dolu).

Pravý vianočný punč s vianočnými trubičkami mal pod patronátom starosta obce Ing. Ľubomír Škriečka. A kto mal chuť na klobásku, toho ochotne obslúžili naši futbalisti z FO Sokol FC Chocholná-Velčice - (foto dolu).

Pred 20.00 hod. sa na tržnici zišli aj mnohé deti, pretože tu Mikuláš na záver svojej cesty slávnostne svojou zázračnou palicou zasvietil vianočný stromček. Čert sa do poslednej chvíle snažil nájsť neposlušné a zlé dieťa, ale bezvýsledne. A tak sme sa s veľkou pýchou, že u nás len dobré deti sú, rozlúčili s vzácnou návštevou, ktorá sa ponáhľala za ďalšími deťmi.

Ďakujeme dôstojnému Mikulášu, krásnym anjelom, že opäť po roku rozžiarili očká našim milým deťom a potešili ich darčekom. Tešíme sa na Vás o rok!

 

Poďakovanie patrí aj starostovi obce Ing. Ľubomírovi Škriečkovi, členom ZO JDS Chocholná-Velčice, futbalovému oddielu Sokol FC Chocholná-Velčice, kultúrnej komisii obce, pracovníkom obecného úradu a všetkým, ktorí prispeli v tento deň ku krásnej predvianočnej atmosfére.

Zobraziť v: