Staršiu verziu webu nájdete TU.

Návšteva Mikuláša 2020

V decembri okrem Ježiška rozdáva darčeky aj Mikuláš. O tom sa presvedčili v sobotu 5.12.2020 všetky deti z našej obce. Mikuláš nás poctil svojou návštevou aj napriek všetkým opatreniam a mimoriadnej situácii. Pricválal so svojím záprahom v krásnom červenom kabáte lemovanom zlatou farbou a na hlave mal biskupskú čiapku. Dodržiavať bezpečnostné opatrenia bez rozdielu musel aj Mikuláš, aj jeho pomocníci. Rúška na tvárach počas ich cesty boli nezvyčajné, ale kvôli ochrane zdravia potrebné.

Od 16:00 hod. začal svoju cestu v časti Zábrežie. Ulička bola plná nedočkavých detí. Niektoré odvážne a niektoré trošku bojazlivé, najmä, keď k nim čertisko pristúpil. Potešil ich však Mikuláš s krásnymi anjelmi, ktorí mali pre deti nachystané koše aj vrece plné balíčkov a sladkostí. Rodičia si na pamiatku svoje ratolesti so vzácnymi hosťami fotili.

V sprievode vianočných kolied rozliehajúcich sa v rozhlase po celej obci pokračoval Mikuláš, čert aj dvaja anjeli na osvietenom záprahu do ďalších častí našej dedinky.

Deti mali pre Mikuláša pripravené rôzne darčeky. Niekto nakreslil krásnu kresbičku, niekto zarecitoval básničku, iné prezentovali svoj hudobný či športový talent. Rodičia si pri svojich deťoch zase zaspomínali na svoje detstvo, na ich teraz už úsmevné stretnutia s Mikulášom.

Nielen Mikulášov zvonček alebo svietiace rohy chlpatého čertiska oznamovali príchod vzácnej návštevy. Časť obce, kde sa Mikuláš aktuálne nachádzal oznamovali aj v obecnom rozhlase. Postupne navštívili Malú Chocholnú, Podhradie, Močidlá, Velčice, Súhradu aj Trebieň.

Na Mikuláša a jeho pomocníkov čakalo veľa dobrých detí, a tak sa postupne balíčky z Mikulášovho vreca „strácali“. Cukríkov a lízaniek mal však veľa, tak na konci cesty do čapice či kapucne nasýpal teda. Bolo to radosti v tých detských očkách.  Smútil len nezbedný čertisko, ktorému zostalo prázdne z pekla vrecisko.

Mikuláš strávil veľa času pri každom domčeku, a tak sa nezastavil na námestí pri našom stromčeku. Svoju návštevu ukončil na Trebieni. Sľúbil však, že za našimi poslušnými deťmi príde aj o rok.

 

Mikuláš ďakujeme ti za darčeky, ale hlavne za žiarivý úsmev našich detí!

Tešíme sa opäť o rok!

Zobraziť v: