Staršiu verziu webu nájdete TU.

Návšteva Mikuláša

Nedeľa 5. decembra 2021 nebola len taká „obyčajná“ nedeľa. Okrem toho, že sme zapálili na námestí a vo svojich príbytkoch druhú sviečku na adventnom venci, čakali sme v obci vzácnu návštevu. Áno... aj v tejto neľahkej dobe prišiel potešiť naše deti Mikuláš s milými anjelmi aj strapatým čertiskom.

 

Skôr, ako začal Mikuláš svoju cestu po našej dedinke, pripadla mu aj jeho pomocníkom ešte jedna povinnosť, ktorá je v súčasnosti pre ochranu zdravia potrebná ....otestovať sa. Po negatívnom výsledku testu nastúpili vo veselej nálade na koč ťahaný krásnymi a poslušnými koníkmi Jozefa Matejíka a vyrazili do ulíc.

Zábrežie bola prvá zastávka, kde milá družina na čele s Mikulášom prišla pozdraviť deti. Detičky ich privítali s úsmevom, niektoré však aj s malou obavou či ich čertisko do vreca nezoberie. Stačilo však láskavé pohladenie Mikuláša a obavy pominuli.

Z rozhlasu zneli vianočné koledy a teta Lucia vyhlasovala zastavenia hostí v jednotlivých častiach obce. Postupne navštívili Malú Chocholnú, Podhradie, Močidlá, Velčice, Súhradu aj Trebieň.

Mikuláša prekvapilo, koľko dobrých a šikovných detí máme... Vítali ho básničkami, pesničkami aj kresbičkami. Na „oplátku“  našich najmenších štedro obdaril Mikuláš s krásnymi anjelmi balíčkom či sladkosťami.

Čert s veľkou metlou počas svojej výpravy z pekla neúnavne hľadal v našej dedinke neposlušné deti. Jeho misia bola však neúspešná a vrece na zlé deti mu zostalo prázdne.

Z Mikulášovho koša však všetky sladkosti zmizli. Bolo to radosti v tento kúzelný večer. Aj Perinbaba sa s deťmi radovala! A tak... ponatriasala svoju perinu a zasypala snehovými vločkami našu dedinku.

Posledné očká detí, ktoré Mikuláš rozžiaril svojou prítomnosťou boli na Trebieni. Vzácna návšteva sa aj tento rok zdržala pri každom domčeku a tak sa nestihla zastaviť na námestí pri našom stromčeku.

Deťom však Mikuláš pri odchode odkázal, že mu urobili veľkú radosť, lebo v našej dedinke len samé dobré deti sú. Tak deti poslúchajte, pomáhajte a Mikuláš aj o rok príde!

 

My ti Mikuláš ďakujeme, že si nás poctil návštevou so svojím sprievodom. Tešili sa z teba nielen deti, ale aj dospelí. Svetová pandémia nás prinútila prežiť rok zväčša izolovane, s mnohými obmedzeniami pohybu stretnutí a milej spoločnosti. Naučila nás tak vážiť si, čo sme považovali za samozrejmosť...

Zobraziť v: