Staršiu verziu webu nájdete TU.

Lampiónový sprievod a Súťaž o najkrajší výtvor z jesenných plodov

Večer 8. októbra 2021 sa tmavé ulice našej obce rozžiarili lampiónmi. Už po piatykrát pripravila obec v spolupráci so Základnou školou a Materskou školou Chocholná-Velčice lampiónový sprievod obcou, po ktorom bola vyhodnotená súťaž o najkrajší výtvor z jesenných plodov.

Svetielka lampiónov zapálili v piatkový podvečer pred obecným úradom deti aj dospelí. Stretli sa tu aj malé a veľké strašidlá, ktorých účasť pri večernej prechádzke pôsobila trochu desivo a tajomne.

Po zotmení vyrazil sprievod do ulíc. Čaro lampiónov a strašidelné masky mohli vidieť občania na Zábreží, Močidlách aj Podhradí. Po obci sa niesol smiech a džavot detí... tajomnú a zároveň romantickú atmosféru si výborne užívali.

Vo veselej nálade sa z uličiek obce vrátil sprievod späť k obecnému úradu a obdivoval krásne jesenné výtvory zapojené do súťaže o najkrajší výtvor z jesenných plodov.

Vyrezávanie tekvíc sa stalo súčasťou týchto jesenných dní. Tak sa stalo aj v jedenástich domácnostiach, kde deti spoločne so svojimi rodičmi tekvice vydlabávali, vyrezávali, zdobili, farbili a prihlásili ich do súťaže. Výrobcovia fantáziou nešetrili a ich šikovné ruky premenili tekvice na rozprávkové, mystické bytosti a zvieratká.

Porota mala preto ťažkú úlohu...rozhodnúť o jednotlivých umiestneniach, napokon rozhodla takto:

Poradie Meno a priezvisko Názov výtvoru
1. Lukáš Hošták Strašidelný lesíček
2. Martin Zajac Gaštankovo
3. Karin Hoštáková Mucha v pavúčej sieti
4. Martin a Jakub Kubínoví Košík pre pani Jeseň
5. Adriana Ondrejková Čudôň
6.  Lujza Škriečková Sovička
7. Peter Balaj Snehuliak
8. Monika Ďurišová Monika a Ježko
9.  Peter Balaj Strašiak
10.  Ema Kallo Emka
11. Adam Juríček Shaun

Výtvory, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach:

1. miesto (foto dolu): Strašidelný lesíček

2. miesto (foto dolu): Gaštankovo

2. miesto: Mesto Gaštankovo

3. miesto (foto dolu): Mucha v pavúčej sieti

3. miesto: Mucha v pavúčej sieti

Každý, kto doniesol svoj originálny výtvor bol odmenený vecnou cenou. Rozdávali sa aj sladkosti...nielen tvorcom, ale všetkým deťom, ktoré prišli.

Do súťaže sa tak, ako každý rok zapojili aj žiaci našej základnej školy, aj deti materskej školy. Základná škola vytvorila za pomoci učiteliek Evžena a Hermínu (foto dolu).

Materská škola sa zapojila do súťaže s Húsenicou zo škôlky (foto dolu). Za ich námahu bola žiakom aj deťom odovzdaná čestná cena a malá sladkosť.

Po vyhodnotení súťaže si niektorí majitelia zobrali svoj výtvor k skrášleniu svojho domova...iní ho ponechali počas víkendu v dome kultúry, kde ich občania obdivovali počas prebiehajúcej oblastnej výstavy chovateľov.

 

Bol to príjemne strávený jesenný večer, počas ktorého žiarili nielen lampióny, nielen svetlonosi, ale aj očká našich najmenších, naplnené radosťou. Čo viac si priať... Tešíme sa na Vás opäť o rok!

Zobraziť v: