Staršiu verziu webu nájdete TU.

Knižné novinky v obecnej knižnici

Knihu v klasickej papierovej verzii neprekonajú moderné čítačky kníh. Šušťanie stránok pod prstami, ich vôňa a únik do „iného“ sveta je nenahraditeľný. Obecný úrad podporuje našich čitateľov, a preto zakúpil  63 nových knižných titulov. V ponúkanom výbere si každý nájde svoj žáner, a ak patríte k menej skúseným čitateľom, knihovníčka Jarmila Spačková Vám ochotne poradí. Obecná knižnica je otvorená každý utorok od 14:00 do 18:00 hod. Členský príspevok na jeden rok je pre dospelých: 1€. Deti, študenti a dôchodci: 0,50 cent.

 

Prehľad nových kníh

 

Babarík Ján - Posledný revenant

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2021

Napínavý psychotriler vás zavedie tam, odkiaľ sa ľudia vracať nezvyknú...

V lesoch pri Hnúšti našli hubári mŕtvolu ženy. Nohu mala chytenú v pytliackej pasci, jednu ruku odrezanú, po celom tele známky krutého mučenia.

 

Baloghová Mary - Cesta za láskou

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2020

Za dva roky, čo uplynuli od smrti grófa Riverdala, sa jeho rodine podarilo prekonať hanbu, že prišla o tituly a majetok, len bývalá grófka Viola sa s tým nevyrovnala. Keďže deti sú dávno dospelé a ona nie je súčasťou spoločenskej smotánky, netuší, kde by mala hľadať šťastie až kým jej náhoda neprivedie do cesty markíza.

 

Beniczky Vojtech - Stopy v snehu

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

Bývalá policajtka Paula si našla zamestnanie bez rizika. No odhaľovať poisťovacie podvody ju nudí, preto príjme ponuku na vyšetrovanie vraždy.

 

Beniczky Vojtech - Zločin v uliciach

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2019

Metropola Slovenska nikdy nespí, ba čo je horšie, ani zločinci v uliciach. Vražda, únos, lúpežné prepadnutie, korupcia v polícii - toto všetko nájdete na stránkach tohto kriminálneho románu.

 

Connelly Michael - Temný plameň

Vydal Slovart, Bratislava 2020

Mladý vyšetrovateľ sa dostane k spisu nevyriešenej vraždy problematického mladíka. Odniesol si učiteľ ten spis, aby na dôchodku pokračoval vo vyšetrovaní, alebo chcel skôr zabezpečiť, aby ho nikto nikdy nevyšetril?

 

Bernátová Barbora - Dievča v hmle

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

V skorých ranných hodinách privolajú kapitána Meiznera na miesto činu. Obeť našli v chatovej oblasti neďaleko Košíc. Bola brutálnym spôsobom dobitá, znásilnená a uškrtená. Stopy vedú do malej dediny pod Tatrami kde sa mladá žena narodila.

 

Coddington Andrea - Prečo Ja? Prečo nie Ty?

Vydal Ikar, Bratislava 2020

Kto zažil, ten vie, že kým sa nepotvrdí, že ide o voľačo neškodné, stane sa hrčka stredobodom vesmíru, centrom všetkých myšlienok, ktoré majú len jedno vyústenie - čo keď dôjde na najhoršie?

 

Connelly Michael - Betónová blondína

Vydal Slovart, Bratislava 2020

Prelistoval aj druhý spis, a to až k miestu, kde boli pripnuté priesvitné vrecká s dôkazovými materiálmi - tromi vrahovými listami. Začal ich posielať potom, čo vypukol mediálny ošiaľ a novinári mu dali meno Bábikár.

 

Dán Dominik - V tieni

Vydal Slovart, Bratislava 2020

Krauzov talent zapliesť sa do prípadov podfarbených politicko-mocenskými machináciami bol všeobecne známy. Našťastie nie všetky vraždy boli z tohto súdka. Oveľa častejšie mali prípady na oddelení vrážd obyčajný, normálny podtón, a tak to bolo aj v tomto prípade.

 

Dán Dominik - Nevieš dňa, nevieš hodiny

Vydal Slovart, Bratislava 2019

V biblii nájdeme poučný odkaz, že človek ani netuší, kedy sa priblíži jeho koniec. Ak sa však postaví osudu, sú z toho zvyčajne len problémy. A detektív Krauz je tu na to, aby osudové problémy riešil.

 

Dán Dominik - Klbko zmijí

Vydal Slovart, Bratislava 2020

Zatknúť a usvedčiť páchateľa trestného činu vraždy je ťažká práca aj pre odborníkov z oddelenia vrážd. Do cesty sa občas postaví nedostatok použiteľných stôp z miesta činu, neochota svedkov vypovedať, neochota svedčiť na súde, ďalšie nepredvídateľné okolnosti.

 

Cornwellová Patricia - Zvrátené srdce

Vydal Ikar, Bratislava 2017

Doktorka Scarpettová dostane videá v ktorých sa dozvedá o neteri hrozivé tajomstvá. Ocitá sa v nesmiernom chaose a izolácii, je zmätená a ustráchaná, nevie, na koho sa obrátiť. Nemôže to prezradiť manželovi ani svojmu partnerovi detektívovi Petrovi, ale ani samotnej Lucy.

 

Hoffner Nika - Betónový hrad

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

Na odľahlom mieste v lesoch má prebehnúť obchod medzi mafiánskymi skupinami. Dvaja vyšetrovatelia sa tej osudnej noci vyberú k miestu stretnutia v snahe vypátrať mysteriózneho zločineckého bosa. Kontroverzná akcia sa skončí katastrofou.

 

Holetzová Katarína - Správa od mŕtveho chlapca

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2018

Nina po nastúpení do prominentnej internátnej školy podľahne problémovému tínedžerovi. V snahe pomôcť mu sa čoraz viac zamotáva v klamstvách aj pocitoch viny. Všetko sa zmení keď jej manžel oznámi, že chlapec za nejasných okolností zomiera.

 

Cook Robin - Pandémia

Vydal Ikar, Bratislava 2019

V newyorskom metre náhle odpadne mladá žena a krátko po prevoze do nemocnice zomrie. Súdnemu lekárovi jej prípad pripomenie pandémiu chrípky z roku 1918. Obáva sa, že desivá nákaza sa na svoje sté výročie zopakuje.

 

Cook Robin - Genéza

Vydal Ikar, Bratislava 2020

Na pitevnom stole hlavnej súdnej lekárky sa ocitne telo 28-ročnej sociálnej pracovníčky Kery. Spočiatku sa zdá, že sa stala obeťou tragického predávkovania drogami. Rodinní príslušníci a priatelia prisahajú, že Kery sa drog ani nedotkla.

 

Havranová Ivana - Odišli

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

Príbehy ľudí, ktorí sa vzbúrili a odišli, lebo nesúhlasili. Odstrihli sa od všetkých a všetkého, čo doma mali a milovali. Odišli za vidinou slobody a prosperity s vedomím, že sa už nikdy nevrátia.

 

Hamzová Mária - Vysníval som si Ťa

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2020

Tadeáš príde po tragickej nehode o syna. Neverí, že bude ešte niekedy normálne žiť. Dokáže sa zbaviť bolestivých výčitiek? Dokáže uveriť snom, že ho niekde čaká láska?

 

Grisham John - Vražda na ostrove Camino

Vydalo vydavateľstvo Ikar, Bratislava 2020

Majiteľ kníhkupectva sa pripravuje na návrat úspešnej spisovateľky, keď hurikán Leo nečakane zmení smer a rúti sa rovno na ostrov. Floridský guvernér nariadi povinnú evakuáciu, väčšina obyvateľov preto zabezpečí svoje domy a ujde na pevninu.

 

Gillerová Katarína - Priveľa tajomstiev

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2020

Prečo sa dvadsaťosemročná Romana rozhodne nastúpiť ako predavačka v obchode s kabelkami? A čo znamená zvláštne správanie jej šéfky? Romana je v predajni dlho sama, nemá čas na stretnutia so svojim najlepším kamarátom z detstva Jakubom. Po nejakom čase, keď to vyzerá, že budú spolu, zasiahne do ich vzťahu Jakubovo tajomstvo.

 

Gerritsenová Tess - Hra s ohňom

Vydalo vydavateľstvo Ikar, Bratislava 2016

V malom tmavom starožitníctve na jednej z typických rímskych uličiek natrafí huslistka na starú, zjavne vzácnu hudobninu - valčík s názvom Incendio. Nezvyčajne náročná skladba plná vášne, utrpenia, smútku a sugestívnej krásy je okrem vysokej umeleckej kvality fascinujúca najmä tým, že budí dojem, akoby žila vlastným životom.

 

Fulmeková Denisa - Posledná polnoc v Pivonke

Vydalo vydavateľstvo Ikar, Bratislava 2013

O polnoci, ale niekedy aj oveľa skôr, prichádza v Pivonke, a najmä v životoch ľudí k zvratom – zvláštnym a často nečakaným. No keď sa nad nimi zamyslíme, môžu sa prihodiť každému z nás...

 

Ďuranová Mária - Slnko v daždi

Vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri, Bratislava 2020

Laura je citlivá a vnímavá mladá žena, ktorá nenachádza pochopenie u svojich najbližších príbuzných. Má vlastné predstavy o šťastnom živote, chce sa rozhodovať slobodne a sama. Verí, že sa oplatí bojovať za svoje sny až do posledného dychu.

 

Dobrakovová Ivana - Matky a kamionisti

Vydalo vydavateľstvo Marenčin PT, Bratislava 2018

Príbehy piatich žien, troch Sloveniek a dvoch Talianok, ktoré sa prelínajú, dopĺňajú, popierajú a pritom zapadajú do seba, päť rozdielnych životných osudov odohrávajúcich sa v Bratislave a Turíne, v uliciach, domovoch, vzťahoch, telách, na internete, v jazdeckom oddiele, vo štvrti Vanchiglia, ale najmä v hlavách.

 

Christie Agatha - Smutný Cyprus

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2020

Pred súdom stojí atraktívna mladá žena Elinor. Je obvinená z vraždy svojej sokyne v láske Mary a podozrievajú ju, že otrávila aj svoju tetu Lauru, po ktorej zdedila obrovský majetok. Všetky dôkazy a okolnosti svedčia proti Elinor a zdá sa, že len ona mala na obe vraždy motív aj príležitosť.

 

Pronská Jana - Viazaný prísahou

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2020

Hlboko v minulosti je ukryté tajomstvo, ktoré ohrozuje kráľov, a jediný, kto môže zmeniť osud krajiny, je rytier, ktorý zložil prísahu vernosti a cti...

 

Pronská Jana - Právo na lásku

Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2020

Bývalá dvorná dáma Bianka nemá v manželstve s veľmožom Révaiom na ružiach ustlané. Pán Blatnice je surový ukrutník, ktorý nepozná zmilovanie. Manželku drží na hrade ako vo väzení a jediné, na čom mu záleží, je splodenie dediča.

 

Nesbo Jo - Nôž

Vydalo vydavateľstvo Ikar, Bratislava 2019

Pohľad na mŕtvolu ovplyvní zmysly aj najskúsenejších vyšetrovateľov, premôže ich vo väčšej alebo menšej miere, otupí a zabráni, aby prijímali aj menej intenzívne vnemy, všetky tie drobné detaily na mieste činu, ktoré im niečo prezradia.

 

Machová Katarína - Lovec

Vydalo vydavateľstvo Marenčin PT, Bratislava 2019

Atraktívny Matej nemá o ženy núdzu, ba tie sa mu priam samé vrhajú do náručia, ochotné ísť aj pod svoju cenu. On však po sklamaní v manželstve nemá o city záujem a s výrokom jemu vlastným, že mu je všetko jedno pláva životom.

 

Macháčová Adriana - Hubertove ženy

Vydalo vydavateľstvo Ikar, Bratislava 2015

Ak vás zasiahne zrada na najcitlivejšom mieste a ešte od najbližšej osoby, pretrhne sa aj to najpevnejšie - pokrvné - puto. Emu a Lýdiu rozdelila láska k jednému mužovi. Aký je Hubert naozaj a kto koho v skutočnosti zradil?

 

Rimová Andrea - Dotkni sa ohňa

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2019

Annin idylický život naruší rodinná tragédia. Bratova nečakaná samovražda hlboko zasiahne všetkých vrátane švagrinej, ktorá zostala s deťmi sama. Niekoľko mesiacov po pohrebe Anna nadobudne podozrenie, že brat neodišiel zo sveta dobrovoľne.

 

Šedíková Barbora - Hrobár z Paríža

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2019

Listujte stranami podmanivého príbehu lásky medzi šľachtičnou a parížskym hrobárom na pozadí búrlivých udalostí, ktoré sa nezmazateľne zapísali do dejín Európy. Dokáže ich láska vzdorovať tajomstvám minulosti, spoločenskej priepasti a hlavne nenávisti francúzskeho ľudu bažiaceho po modrej krvi?

 

Zaťková  Beatrix - Dámska jazda na dno duše

Vydalo vydavateľstvo Motýľ, Bratislava 2020

Prijmite pozvanie na dobrodružnú cestu taxíkom z Bratislavy až k Čiernemu moru. Nechajte sa unášať vetrom, vdýchnite vôňu leta, objavte mágiu Dunaja a nazrite do duší ľudí žijúcich na jeho brehoch.

 

Keleová- Vasilková Táňa - Si ako slnko

Vydalo vydavateľstvo Ikar, Bratislava 2016

Je to príbeh všetkých dcér, ktoré tragicky prišli o svojich otcov a nevedeli sa stým vyrovnať, zmieriť, prijať smrť milovaného človeka. Je smutný no súčasne ide o príbeh plný zvratov, prekvapení a lásky.

 

Kováčiková Martina - Budeš iba moja

Vydal Marenčin PT, Bratislava 2020

Natália má všetko - sľubnú kariéru, luxusný život, dlhodobý vzťah. Je úspešná právnička - takmer advokátka. V svojom odbore patrí medzi najlepších a tým si plní svoj životný sen. Je však skutočne Natáliin život taký dokonalý, ako sa na prvý pohľad zdá?

 

Repová Hana - Boh plače potichu I.

Vydalo vydavateľstvo Meridiano - press, Bratislava 2017

Anna sa zo všetkých síl snaží vyrovnať s bolestnou skutočnosťou, ktorá nečakane zasiahne do jej a Everettovho života. Oporou v ťažkých chvíľach je jej Stela, priateľka, akú by si želala mať každá z nás.

 

Repová Hana - Boh plače potichu II.

Vydalo vydavateľstvo Meridiano - press, Bratislava 2018

Dojímavý dvojdielny román zo súčasnosti o ľuďoch, ktorých navždy spojilo neviditeľné puto pevného priateľstva je úprimnou spoveďou o tom, že na to, aby sme boli v živote šťastní, musíme vedieť predovšetkým dávať.

 

Repová Hana - Pravda o nás dvoch

Vydalo vydavateľstvo Meridiano - press, Bratislava 2019

Vo svojich spomienkach na detstvo sa Matthias často vracia k bolestivému momentu zo svojej minulosti. To čo kedysi urobil malej Nil si nedokáže odpustiť ani po rokoch. Dievčatko, ktoré tajne obdivoval, ale stratil navždy.

 

Repová Hana - Ak mi dovolíš

Vydalo vydavateľstvo Meridiano - press, Bratislava 2018

Dojímavý príbeh mladých ľudí, ktorých rozdelí autonehoda. Avery bojuje s bolesťami, ale stále verí, že príde Marc a bude všetko v poriadku. Až si prečíta správu v mobile, ktorý jej požičala mladá sestrička pochopí, že Marc nehodu neprežil.

 

Repová Hana - Ak mi odpustíš

Vydalo vydavateľstvo Meridiano- press, Bratislava 2018

Avery sa po ukončení liečby začne zaujímať o miesto servírky, pretože nevyhnutne potrebuje peniaze. Michael najlepší priateľ Marca jej ponúkne miesto. Časom sa z nich stanú priatelia no vznikne aj čosi viac.

 

Repová Hana - Súkromné problémy Tina

Vydalo vydavateľstvo Meridiano - press, Bratislava 2020

Žltý dom, v ktorom strávili detstvo, po smrti rodičov chátra a oni sa musia dohodnúť, čo s ním urobia. Ich stretnutie je však plné nečakaných prekvapení.

 

Repová Hana - Súkromné problémy Lilly

Vydalo vydavateľstvo Meridiano - press, Bratislava 2020

Doteraz pokojný život Lilly ale naberie nečakaný smer. Za všetko, čo sa začne v jej živote diať, môže Matteo. Príťažlivý muž, ktorý vstúpi do jej života a okamžite si získava jej sympatie.

 

Repová Hana - Súkromné problémy Denis

Vydalo Vydavateľstvo Meridiano - press, Bratislava 2021

Nič by neprekvapilo Denisových súrodencov viac, ako jeho vyhlásenie, že sa musí ženiť. Nikto z nich totiž ani netušil, že sa s niekým stretáva. Plán, ktorý im predostrie, ich doslova šokuje.

 

Steel Danielle - V pravý čas

Vydalo vydavateľstvo Ikar, Bratislava 2019

Alexandru opustila matka keď mala sedem rokov. Útechu našla v knihách a neskôr aj pri písaní vlastných príbehov. Alex má veľký talent, ale nie vždy sa stretá s pochopením okolia. V štrnástich rokoch jej zomrie aj otec a Alex sa dostáva do kláštora.

 

Hlušíková Marta - Mlynčeky tety Hrozienky

Vydalo vydavateľstvo Albatros Media, Brno 2016

Na treťom poschodí býva teta Hrozienka, ktorá má na poličkách ozdobné mlynčeky. Ukrýva v nich tajomstvá. Ak chceš vedieť, aké tajomstvá mlynčeky ukrývajú, stačí otvoriť túto knižku.

 

Hlušíková Marta - Krištof vrabec z prvej cé

Vyšlo vo vydavateľstvo Mladé letá, Bratislava 2020

Aj sa teším, ale trochu aj bojím. Škola, do ktorej budem chodiť, je veľmi veľká. Najradšej by som si sadol a rozmýšľal o tom, aké to bude.

 

Havranová Ivana - Pavúčikovia miláčikovia

Vydavateľstvo Marenčin PT, Bratislava 2018

O malých záhradných aj bytových pavúčikoch, ktoré sú smutné a ustrašené, pretože sa deti na ne málo usmievajú.

 

Lamková Hana - 4 čertovské príbehy štvorlístka

Vydalo nakladateľstvo Čtyřlístek, Praha 2013

Tentoraz sme prežili svoje nové, napínavé dobrodružstvá v pekle. Až sa nám hlava točila z toho, ako sme stále lietali pod zem do pekla a zase späť na čerstvý vzduch. Zistili sme, že aj keď sú čerti hlúpi, nemusia byť vždy najhroznejší, ako sa dočítame v rozprávkach.

 

O troch medveďoch a iné rozprávky

Vydalo vydavateľstvo Matys, Bratislava 2013

Za dávnych čias žili tri medvede. Žili v domčeku vo veľkom hustom lese. Jedného rána sa v lese túlalo dievčatko. Volali ju Zlatuška a tá sa zatúlala až do domčeka medveďov, kde zacítila vôňu sladkej kaše do ktorej sa s chuťou pustila.

 

Montgomeryová Lucy Maud - Vianoce s Annou

Vydalo vydavateľstvo Mladé letá, Bratislava 2018

Z týchto príbehov vanie silný duch obdarúvania iných, a tak čítanie môže poskytnúť modernej mládeži iný pohľad na toto obdobie prázdnin.

 

Montgomeryová Lucy Maud - Osudný omyl

Vydalo vydavateľstvo Mladé letá, Bratislava 2017

Roky prísnej prudérnej výchovy vykonali na Valancy svoje dielo, a tak nie div, že sa neodvažuje žiť podľa svojich predstáv. Keď napokon nachádza silu urobiť prvý krok k slobode, dozvedá sa, že je nevyliečiteľne chorá a ostáva jej maximálne rok života. Ako sa rozhodne využiť tento čas?

 

Primusová Hana - O zajacovi a korytnačke

Vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri, Bratislava 2018

Vychvaľovanie sa nevyplatilo ani zajacovi, že je zo všetkých zvierat najrýchlejší. Hlávku kapusty ako,, hlavnú výhru „ predsa dostala pomalá korytnačka.

 

Príbehy pre maličkých

Vydalo vydavateľstvo Matys, Bratislava 2018

Táto kniha obsahuje dlhšie príbehy s jednoduchými slovami, ale aj s takými, ktoré si vďaka čítaniu týchto príbehov deti hravo osvoja. Príbehy sú bohato ilustrované, na krásnych farebných obrázkoch.

 

Urgelová Ivana - O mackovi Maťkovi

Vydalo vydavateľstvo Marenčin PT, Bratislava 2016

Malý medvedík Maťko sa hrá v lese, až zablúdi. Zažije rôzne dobrodružstvá, zoznámi sa s motýľom i veveričkou, pochutná si aj na sladkých malinách. V lese sa už stmieva a malý macko sa začína báť.

 

Zlatý kľúčik

Vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri, Bratislava 2013

Chudobný starý verklikár si zo živého polienka vystrúha chlapčeka a nazve ho Buratino. Carlo chce pre svojho synčeka len to najlepšie, ale Buratino je nesmierne zvedavý, tvrdohlavý a neposlušný. Musí zažiť veľa dobrodružných a nebezpečných príhod, aby pochopil, že dobré skutky a rodičovská láska sú v živote najdôležitejšie.

Zobraziť v: