Staršiu verziu webu nájdete TU.

Deň Zeme so zamestnancami obce

K výzve obce vyzbierať odpady v našom okolí pri príležitosti Dňa Zeme sa zapojili aj pracovníci obecného úradu.

21. apríla 2021 spojili sily a pomocou hrablí, metiel, lopát a ďalšieho náradia vyčistili v lokalite Tlstá hora oba minerálne pramene i vynovenú autobusovú čakáreň. V okolí vyzbierali odpady, nebezpečné nielen pre našu matku Zem a ľudstvo, ale aj pre zvieratá, ktoré môžu byť v dôsledku ich prítomnosti otrávené alebo poranené.

Dobrovoľníci boli pri zberaní odpadu doslova v nemom úžase, čo všetko sa dá nájsť v lese, potoku alebo popri ceste.

Príroda vie... Možno odstránením odpadov zachránili život zvieraťa v jeho krásnom domove.

Je smutné, že naša modrozelená planéta Zem mala pred miliónmi rokov čistejší vzduch, vody aj zdravú úrodnú pôdu. Človek sa v tom čase nepotreboval vyvyšovať, nadraďovať a brať viac, ako potreboval. V súčasnosti je však práve v dôsledku človeka harmónia človeka s prírodou narušená. Ako túto harmóniu obnoviť? Stačí prírodu s jej prirodzenými podmienkami prijať, chrániť a správať sa v súlade s nimi. Napríklad z prechádzky Chocholnianskou dolinou si turista neodnesie len krásne zábery Bielych Karpát, ale aj svoj odpad, ktorý pri jej návšteve vyprodukoval. Niektorí odnesú z prírody odpad aj za iných. Tým patrí veľký rešpekt.

Dobrovoľníci z obecného úradu spoločne so starostom obce potešili svojimi činmi nielen prírodu, zvieratá a milovníkov prírodných krás. Potešili aj samých seba...Pocitom nadšenia z dobre vykonanej práce. V príjemnej a veselej spoločnosti svojich kolegov prispeli k zlepšeniu životného prostredia v našej obci.

A kto bude ďalší? Kto sa zapojí do výzvy pri príležitosti Dňa Zeme? Nezabudnite poslať fotografie!

 

Zobraziť v: