Staršiu verziu webu nájdete TU.

Deň detí 2021

1. jún je sviatok všetkých detí, ktorý sa oslavuje vo viac ako 21 krajinách. Nie je tomu inak ani v našej obci. V predchádzajúcich rokoch sa Park slobody pri tejto príležitosti premenil na rozprávkový les, v ktorom deti zdolávali rôzne zábavné úlohy a podujatie sprevádzali aj mnohé iné atrakcie. Tento rok obecný úrad vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu vymyslel pre deti niečo úplne nové.

 

Z rozprávkovej ríše prišli v utorok 1. júna 2021 popoludní pozdraviť naše deti lev Alex s Madagaskaru a macko Pú. Z úcty k vzácnym hosťom objednal obecný úrad pre návštevu krásny koč, ktorý slávnostne vyzdobil.

Lev Alex s veľkou hrivou a väčne hladný macko Pú začali postupne prechádzať ulicami obce. Za doprovodu detských piesní z rozhlasu potešili deti na Zábreží, v Malej Chocholnej, Podhradí, vo Velčiciach, v Súhrade aj na Trebieni.  

Deti netrpezlivo čakali pred svojím domom obľúbené postavičky z rozprávok. Pri príchode uja Viliama Hodulíka so svojimi koníkmi vítali deti jeho rozprávkových pasažierov s veľkou radosťou a nadšením. A tak, ako to na oslavách býva zvykom... lev Alex a macko Pú rozdávali aj darčeky.

Bolo to ale v obci veselosti. Detské tváričky žiarili šťastím a úžasom. Z návštevy sa tešili nielen deti, ale aj rodičia.

Každý jeden človiečik však vníma prekvapenia inak. U niektorých deťoch tak bolo vidieť aj slzičky, no v dospelosti budú na túto chvíľu určite s úsmevom spomínať.

Tak, ako v rozprávke zazvoní zvonec a rozprávky je koniec, skončil sa v našej obci aj pekný deň venovaný našim najmenším. Lev Alex s mackom Pú sa vrátili späť do rozprávkovej ríše a detičky do svojich domčekov. Veríme, že v detských mysliach zanechá tento deň krásne a veselé spomienky.

Obecný úrad ďakuje levovi Alexovi a mackovi Pú za skvelý zážitok a za každý vykúzlený detský úsmev!

 

Poďakovanie patrí aj kočišovi Viliamovi Hodulíkovi za jeho ústretovosť a bezpečný prevoz našich vzácnych hostí.

 

Na záver prajeme všetkým detičkám nielen v Deň detí, ale po všetky dni, aby mali šťastné a spokojné detstvo, aby boli milované a dostávali od svojich blízkych čo najviac lásky.

Zobraziť v: