Staršiu verziu webu nájdete TU.

Darovanie krvi 07. 03. 2023

Presne pred týždňom 28. 2. 2023 sme v našom dome kultúry vyprevadili basu na 40-dňový odpočinok a rozlúčili sa tak s fašiangovým obdobím. Čas pôstu je obdobím, nielen zriekania sa mäsa, ale aj obdobím dávania.... Dávania milosti, štedrosti a lásky.

 

Svoju štedrosť a lásku prejavilo v utorok 7. marca 2023 aj dvadsaťpäť milých občanov, ktorí sa rozhodli darovať svojmu blížnemu tú najcennejšiu tekutinu... svoju krv:

Arbetová Nátália, Boldová Jana, Ďuriška Filip, Ďurišková Anna, Fraňo Jaroslav, Fraňová Alena, Hodulík Štefan, Jančo Juraj, Jančová Zdenka, Jureková Mária, Juríčková Daniela, Kňazovčíková Gabriela, Kováč Miroslav, Krasňan Ľuboslav, Krecháčová Jana, Masaryk Jozef, Masaryk Tomáš, Masaryk Lukáš, Matejíčková Lucia, Minárechová Andrea, Peter Tomáš, Prídavok Miroslav, Surovský Dušan, Tunega Roman a Vidová Jana.

Darovať krv, nanešťastie, nemôže každý. Je nutné spĺňať striktné požiadavky, ktoré vyplývajú z celkového zdravotného stavu. Po vstupnej prehliadke vykonanej NTS SR darovalo krv v dome kultúry 23 ľudí.

Na odbere sa zúčastnili aj prvodarcovia Lucia Matejíčková (foto dolu), Natália Arbetová a Dušan Surovský. Organizátorov potešilo, že komunita ochotných darcov sa opäť rozrástla a veria, že v tejto činnosti budú naďalej pokračovať.

Pre všetkých, ktorí svojim humánnym činom rozhodli o osude človeka v ťažkých chvíľach bolo po odbere pripravené malé občerstvenie. Postarali sa o to členky Miestneho spolku Slovenského červeného kríža a Eva Lukáčová, Katarína Chudá a Anna Fabianová (foto dolu zľava). Pripravená bola aj „Darcovská tombola“.

Samotný odber krvi, hoci trvá len niekoľko minút, môže byť často krát rozhodujúci pre niekoľko rokov žitia iného človeka. A to je dobrý dôvod na to, aby sme pre tento významný ľudský čin rozhodli zakaždým, keď máme túto možnosť. Preto ďakujeme všetkým, ktorí sa 7. marca rozhodli „pomôcť“ a tým dať nádej všetkým, ktorí to nezištne potrebujú.

 

Ďakujeme aj kolektívu mobilnej jednotky Národnej transfúznej služby SR – odberovému centru Trenčín, za ich profesionálny, milý a ľudský prístup k darcom. V neposlednom rade patrí poďakovanie aj ochotným a milým členkám MS SČK Chocholná-Velčice.

Tešíme sa na Vás na ďalšom mobilnom odbere NTS SR 19. 06. 2023 (utorok)!

Zobraziť v: