Staršiu verziu webu nájdete TU.

Cesta rozprávkovým lesom

Medzinárodný deň detí je sviatok, ktorý oslavujú deti v mnohých krajinách sveta. Na Slovensku ho oslavujeme každoročne 1. júna od roku 1952.

 

Aj obec Chocholná-Velčice pri tejto príležitosti spoločne s členmi Dobrovoľného hasičského zboru Chocholná-Velčice a mnohými dobrovoľníkmi pozvala malé ratolesti do nášho parku na Cestu rozprávkovým lesom. A nielen to... v sobotu 4. júna 2022 bol Park slobody plný prekvapení a detskej radosti.

 

Brány do rozprávkového lesa sa otvorili od 14.00 hod. Deti spoločne s rodičmi, starými rodičmi aj kamarátmi postupne navštívili 10 rozprávok, pri ktorých ich čakali rozprávkové bytosti s rôznymi úlohami. Zoznámili sa tak so šašom Jašom, líškou Šibalkou, včielkou Majou, ježibabou a mnohými ďalšími.

Stanovisko č. 4.: Líška Šibalka (foto dolu)... chlapec pomáha líške vyberať vajcia z kurína.

Stanovisko č. 7.: Janko a Marienka (foto dolu)... ježibaba učí deti lietať na metle.

Stanovisko č. 10.: Červená čiapočka (foto dolu)... keď deti vložili kamene vlkovi do brucha, museli dieru aj zašiť.

Deti úspešne zvládli všetky vedomostné aj pohybové úlohy, a tak si okrem sladkostí na každom stanovisku odniesli aj krásny diplom (foto dolu - pripravila Zuzana Škriečková), ktorý si v pohodlí domova vyfarbia podľa vlastných predstáv.

Počas celého popoludnia informoval návštevníkov o priebehu podujatia DJ Rudo. Pripravil aj detskú diskotéku, na ktorej tancovalo veľa detí. Obzvlášť potom, ako prišli na parket Skye a Chase z Labkovej patroly. To bolo ale radosti! Deti si užívali ich prítomnosť do poslednej minúty... tancovanie, fotenie a vzájomné objatia rozžiarili radosťou detské očká.

Detská diskotéka bola však prerušená... niekto zapálil drevený domček. Požiar sa rýchlo šíril a návštevníci netrpezlivo čakali na privolaných hasičov z našej obce. V sprievode húkajúcej sirény sa odvážni hasiči dostavili k domčeku a profesionálnym spôsobom úspešne uhasili vzniknutý požiar. Všetci si vydýchli a hasičom poďakovali veľkým potleskom.

V zábave sa pokračovalo. Niektoré deti tancovali, niektoré skákali na skákacom hrade, iné sa vozili na koči s koníkmi Viliama Hodulíka alebo sa skrášľovali pod rukami šikovnej Alžbetky, ktorá detské tváričky vymaľovala na nepoznanie.

Ak deti „pochytil“ hlad, čerstvá opečená špekačka alebo slaninka ich zasýtila (foto dolu). Samozrejme bola aj zmrzlina, ktorá nemôže chýbať na žiadnej detskej oslave.

Záverečnou „bodkou“ krásneho sobotňajšieho popoludnia bolo divadielko Severka. Deťom zahrali vtipnú, ale aj náučnú rozprávku O dvoch hrochoch. Deti sa do deja aj výborne osobne zapájali a ani sa nenazdali... a rozprávka sa skončila. Potlesk od detí bol na záver najkrajšou odmenou pre veselých divadelníkov.

Veľký potlesk si však zaslúžia aj ľudia, ktorí obetovali svoj voľný čas a kreatívnou prácou a láskou potešili naše deti.

 

Rozprávkové bytosti:

Barbora Kulichová, Martina Červeňanová, Eliška Ďurišová, Milan Bulko, Božena a Miroslava Miškechová, Juraj Miškech, Katarína Holíčková, Nina Kňazovčíková, rodina Jančová, Mária Jureková, manželia Ivana a Martin Kalloví, Jana Červeňanová a Lucia Matejíčková.

 

Registrácia:

Eva Molnárová, Martina Ďurišová a Marcela Mikulová.

 

Organizačná príprava, účasť na rozprávke a ukážka hasenia požiaru:

hasiči a hasičky z DHZ Chocholná-Velčice.

 

Príprava a realizácia podujatia:

starosta obce: Ing. Ľubomír Škriečka,

pracovníci obecného úradu: Lucia Margetínová, Jarmila Spačková, Eva Pavlíková a Ján Antala

ďalej: Peter Breznický, Viliam Hodulík, Zuzana Škriečková, Nikola Juračková, Peter Margetín, Alžbeta Benková, Nicol Podmanická, Patrik Margetín a DJ Rudo.

 

Veríme, že vynaloženým úsilím sme deťom pripravili krásnu oslavu a naše ratolesti budú na tento deň ešte dlho spomínať. Veď nie je nič krajšie, ako vidieť šťastné a usmiate deti.

Zobraziť v: