Staršiu verziu webu nájdete TU.

Bábkové divadielko a diskotéka

Obec Chocholná-Velčice spríjemnila vianočné sviatky aj našim deťom. V stredu 28. 12. 2022 bolo v dome kultúry veselo. V popoludňajších hodinách si deti spolu s rodičmi, starými rodičmi, kamarátmi pozreli rozprávku Kocúr v čižmách, ktorú pre nich pripravilo Bábkové divadielko Lienka.

Vďaka pútavému hraniu bábkohercov a zapájaniu prítomných detí do samotného deja sa aj tie menšie “neposedné” deti dočkali tak, ako to v rozprávkach býva... jej šťastného konca. Divadelníkov za pekné predstavenie odmenili malí aj veľkí návštevníci zaslúženým potleskom.

Deťom sa však ťažko lúčilo s obľúbenými marionetami z rozprávky. A tak “prišli” bábky k nim. Naši najmenší si užívali blízkosť kocúra v čižmách, princeznej či kráľa. Hladkali si ich a spoločne sa s nimi fotili.

V tom čase sa už na pódiu pripravoval DJ Rudo so svojou aparatúrou na detskú diskotéku. Po milom rozlúčení s postavičkami z dubového dreva bolo potrebné urobiť z priestoru na sedenie, parket na tancovanie. Od rodičov bolo veľmi milé a ľudské, keď ochotne pomohli pri jeho príprave. A diskotéka začala... A nielen to! Pripravené boli aj rôzne súťaže ako: kto nafúka najrýchlejšie balón, skákanie vo vreci, stoličkový tanec a iné. Víťazi jednotlivých súťaží dostali vecnú cenu, ostatní sladkú odmenu za účasť.

Počas celej diskotéky sa detičky výborne zabávali a tancovali so svojimi kamarátmi, ale aj rodičmi. Bolo pekné vidieť oteckov, mamičky aj babičky na parkete so svojimi najdrahšími. Poslední malí tanečníci odchádzali z domu kultúry až tesne pred dvadsiatou hodinou.

Veríme milé deti, že ste si deň venovaný Vám užili so všetkým, čo k tomu patrí a odniesli ste si len pekné spomienky.

O to, aby ste mali deň plný zážitkov... o to sa postarali a patrí im poďakovanie: starosta obce Ing. Ľubomír Škriečka, Lucia Margetínová, členovia kultúrnej komisie: Eva Molnárová, Jarmila Spačková, Ing. Roman Královič, Bábkové Divadielko Lienka, DJ Rudo s manželkou a v neposlednom rade aj vaši rodičia...

Zobraziť v: