Staršiu verziu webu nájdete TU.

Asistované sčítanie od 3.5.2021!

Obecný úrad Chocholná-Velčice oznamuje, že od pondelka 3. mája 2021 začína asistované sčítanie obyvateľov, domov a bytov a potrvá 6 týždňov. Asistované sčítanie je určené ako pomoc osobám, ktoré sa ešte sami nesčítali a ani to nedokážu.

 

Má dve formy:

  • pomoc stacionárneho asistenta: občan sa dostaví na kontaktné miesto (u nás na obecný úrad), kde sa sčíta sám prostredníctvom techniky na sčítacom mieste, prípadne mu pomôže stacionárny asistent. Kontaktné miesto v našej obci je na obecnom úrade. Občan sa však môže sčítať aj na ktoromkoľvek inom kontaktnom mieste bez ohľadu na jeho trvalý pobyt.
  • pomoc mobilného asistenta: občan požiada telefonicky o pomoc mobilného asistenta, ktorý príde k nemu domov a tu ho sčíta pomocou prinesenej techniky. V našej obci Chocholná-Velčice sú iba dvaja mobilní asistenti a to zamestnankyne obecného úradu Alena Ružičková a Lucia Margetínová, tel. 6539 101. Asistent si s občanom dohodne termín sčítania, a v dohodnutom termíne sa dostaví na dohodnuté miesto a tu vykoná sčítanie s pomocou prinesenej techniky.

Pri využití služby mobilného asistenta buďte vždy opatrní a majte na pamäti nasledovné:

  •  mobilný asistent nikdy nepríde do vašej domácnosti bez vášho požiadania a bez dohodnutia termínu návštevy. V prípade že príde... nevpustite ho dnu a okamžite kontaktujte starostu obce alebo políciu.
  •  pred sčítaním si overte a zaznamenajte totožnosť asistenta podľa jeho preukazu. Preukázať svoju totožnosť je povinnosťou asistenta!
  •  v prípade akýchkoľvek pochybností požiadajte o objasnenie a pomoc pracovníkov obecného úradu.

 

Zobraziť v: