Staršiu verziu webu nájdete TU.

5. kolo Trenčianskej bežeckej ligy

Beh patrí medzi obľúbené aktivity dnešnej doby. Vďaka nemu sa bežeckí priatelia udržiavajú v kondícii a zároveň redukujú stres z každodenného života.

 

Obec Chocholná-Velčice okrem Behu oslobodenia obce podporuje od roku 2019 aj beh, ktorého hlavným usporiadateľom je Trenčianska bežecká liga (TBL). Nebolo tomu inak ani v tomto roku...

 

V nedeľu 24.  07. 2022 sa v našom Parku slobody zišli profesionální, ale aj rekreační bežci, aby sa zúčastnili na 5. kole Trenčianskej bežeckej ligy a odbehli trať dlhú 8,7 km.

O „trošku“ kratšiu trať si ale najskôr odbehli detičky. Podporovať deti v akomkoľvek športe je určite veľmi dôležité, preto ich v cieli čakala sladká odmena od TBL a aj náučná maľovanka od obce.

O 10.00 hodine odštartoval zástupca TBL Milan Makiš 132 bežcov. Pekné slnečné počasie umocňovalo pekný športový zážitok pri zdolávaní trate vedenej cez Podhradie až po Western areál Pod Tlstou horou, kde sa bežci otočili a späť po potoku sa vrátili do parku. Bežeckú trať označil pred pretekom náš občan aj stály účastník tohto behu Pavol Vanek. Organizáciu dopravy, bezpečnosť na trati zabezpečil opäť náš DHZ Chocholná-Velčice.

Do cieľa dobehli všetci pretekári bez zranení. Cieľovú čiaru ako prvý prebehol Miroslav Ilavský (foto dolu) s časom 0:30:03. Našu obec reprezentovali na pretekoch okrem mnohých detí z obce aj Pavol Vanek, Marcel Juríček a František Ciesar so synom Františkom.

Prvým trom mužom a ženám, ktorí dobehli trať najrýchlejšie odovzdal Milan Makiš rôzne ceny a umiestneným na prvých priečkach... Monografiu obce Chocholná-Velčice. Štyria „šťastlivci“ ju získali aj vďaka nasledujúcej tombole a veľmi sa z nej tešili. Jedným z nich bol aj Marcel Juríček (foto dolu).

A už sa „len“ hodovalo. Nedeľná kapustnica s láskou uvarená kuchárkami Danielou Hodulíkovou a Marianou Horňákovou mala úspech. Aj obsluha bola veľmi príjemná vďaka našim pekným a usmievavým slečnám: Miroslave Mikulovej, Nine Kňazovčíkovej, Diane Janišovej a Kristíne Horňákovej.

Ťažko sa veru odchádzalo bežeckým návštevníkom od takejto príjemnej spoločnosti... od priateľov, ktorých spoznali vďaka svojmu koníčku. Veríme, že sa do našej obce o rok opäť vrátia aj so svojimi rodinami a fanúšikmi.

 

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomohli pri príprave a realizácii tohto športového podujatia.

 

Na záver prajeme všetkým bežcom aj bežkyniam veľa zdravia a dobrý pocit z každého odbehnutého kilometra.

Kompletné výsledky nájdete tu.

 

Zobraziť v: