Staršiu verziu webu nájdete TU.

4. kolo Trenčianskej bežeckej ligy

Obec Chocholná-Velčice spoznala po prvýkrát aktivity Trenčianskej bežeckej ligy (TBL) pred rokom prostredníctvom nášho spoluobčana Pavla Vaneka ml. Myšlienka aj samotná realizácia 9 bežeckých pretekov počas roka sa obci Chocholná-Velčice zapáčila, a preto sa rozhodla podporiť toto športové podujatie aj v našej obci. V Parku slobody odbehlo v  3. kole Trenčianskej bežeckej ligy dňa 11.7.2019 171 rekreačných aj profesionálnych bežcov.

V tomto roku pandémia zasiahla aj do realizovania tejto peknej športovej akcie. Organizačný kolektív na čele s Ladislavom Matejkom a Milanom Makišom si však s aktuálnou situáciou poradil a prvé dve kolá si bežecký priatelia odbehli virtuálne. Odporúčaná bola bežecká trať, ktorú vopred označili. Pokiaľ však boli bežci z iného okresu, štátu alebo aj z okresu Trenčín, ale chceli behať na inom mieste bolo to povolené, ale museli dodržať charakter trate a jej dĺžku.

Nie je však nad osobné stretnutie s priateľmi, ktorých spája rovnaký „koníček“. Organizátori sa preto veľmi potešili, keď im po viac, ako polroku bolo umožnené nasledujúce kolá pripraviť tak, ako to bolo pred pandémiou.

Trenčianska bežecká liga a Obec Chocholná-Velčice pokračujú so vzájomnou spoluprácou aj tento rok. Realizačný tím pozval bežcov, bežkyne aj deti na 4. kolo Trenčianskej bežeckej ligy. V nedeľu 11. júla 2021 sa v našom Parku slobody zišli profesionálni aj rekreační bežci, ktorých prišli podporiť aj ich rodiny.

Skôr ako sa od 9:00 hod. začali registrovať prví bežeckí priatelia, podujatie „navštívil“ dážď, ktorého účasť na pretekoch bola až do úplného konca. Veľká vďaka patrí našim členom a členkám DHZ Chocholná-Velčice, ktorí zabezpečili nielen bezpečnosť na trati, ale boli nápomocní aj pri príprave a realizácií 4. kola Trenčianskej bežeckej ligy v daždivom počasí.

Skôr, ako odštartovalo 133 rozcvičených bežcov a bežkýň, „trošku“ kratšiu trať si prebehli deti. Do cieľa dobehli, aj keď nie v najvhodnejšom počasí všetky najmenšie bežecké nádeje. Za ich statočnosť im boli odovzdané sladkosti od TBL.

O 10:00 hod. boli odštartovaní tí „skalní“, ktorých neodradil dážď a odbehli si označenú trať hore parkom, ďalej pokračovali po hlavnej asfaltovej ceste cez Podhradie až po Western areál Pod Tlstou horou. Tu sa otočili a späť popri potoku sa vrátili do parku. Trať dlhú cca 8,7 km odbehli všetci zúčastnení  bez zranení aj napriek rozmočenému terénu na spiatočnej ceste. Niektorí bežci si dokonca aj pochvaľovali, že dážď bol pri pretekoch veľmi osviežujúci.

Ako prvý do cieľa dobehol Miroslav Ilavský s časom 0:29:51. Našu obec v 4. kole Trenčianskej bežeckej ligy reprezentovali (foto dolu, zľava): Samuel Jantoš, Gabriela Kotrhová, Lukáš Papp, Marcela Adamčiová a Marcel Juríček.

Nemožno nespomenúť aj najmladšiu účastníčku z obce 11-ročnú Elišku Švachovú (foto dolu), ktorá vymenila tenisovú raketu s viacerými úspechmi za bežecké tenisky a do cieľa dobehla spoločne s bežkyňou Gabrielou Kotrhovou.

Samozrejme na TBL nechýbal ani Pavol Vanek ml. (foto dolu, vpravo), ktorý pomáhal aj pri vyznačovaní bežeckej trate.

Okrem cien od organizátorov si najlepší bežci a bežkyne TBL odniesli na pamiatku aj Monografiu obce Chocholná-Velčice, ktorú si ocenení prevzali od starostu obce Chocholná-Velčice.

Za dobrú spoluprácu boli ocenení bundou TBL od Trenčianskej bežeckej ligy aj starosta obce Ing. Ľubomír Škriečka a kultúrna referentka Lucia Margetínová - ĎAKUJEME.

Nasledovala tombola a potom milé, príjemné posedenie so známymi pri chutnom guláši, ktoré opäť po roku uvarili našim bežeckým priateľom obecné kuchárky Daniela Hodulíková a Školastika Pappová.

Aj napriek daždivému počasiu realizačný tím spoločne s účastníkmi  4. kola TBL prežili pekné nedeľné športové dopoludnie. Veríme, že o rok našu obec opäť navštívia a zvýši sa aj účasť „našich“ bežcov.

Poďakovanie patrí kuchárkam, slečnám v bufete Simone Petrovej a Eliške Vanekovej (foto dolu, zľava), našim hasičom, Pavlovi Vanekovi ml. a všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomohli pri realizácii 4. kola Trenčianskej bežeckej ligy.

Víťazom gratulujeme a prajeme ešte veľa nabehaných kilometrov bez úrazu.